Gdzie znajdziesz szczecińskie centrum fantastyki?

Gdzie znajdziesz szczecińskie centrum fantastyki?

9 stycznia 2015 0 przez Karol

Stoisz przed zadaniem i musisz uniemożliwić przedwiecznemu bogowi pojawienie się w świecie żywych, trafiasz na bezludną wyspę i musisz rozbudować na niej swoją kolonię, a w przyszłości, która prezentuje się w sposób dystopijny wcielasz się w rewolucjonistę, który musi zdobyć tajne dane, które są w rękach wielkiego koncernu, który rządzi światem. Niedawno otwarte Wrota pozwoliły Szczecinianom na dotarcie do całkowicie innego świata.

Całkowicie nowy punkt na mapie Szczecińskiej fantastyki można znaleźć w kamienicy, która mieści się przy alei Papieża Jana Pawła II 13/2 i znajduje się tam od początku grudnia. Właścicielka twierdzi, że jest to dla niej ziszczenie jej marzeń, ponieważ nigdy nie myślała, że takie coś będzie miało miejsce. Joanna Marcinkowska, ponieważ to właśnie o niej tutaj mowa jest właścicielką Wrót:

Jesteśmy w Szczecinie pierwszym sklepem, łączącym w swojej ofercie kilka elementów z dziedziny fantastyki. Staramy się więc, by osoby interesujące się fantasy i tematami pokrewnymi mogły znaleźć u nas wszystko, czego szukają. Stąd też na półkach różnego rodzaju gry, książki, mangi, komiksy czy gadżety.

Jakby nie patrzeć to prawdą jest to, że wybór gier jest naprawdę bardzo duży, począwszy od zwykłych gier planszowych pokroju Osadników z Catanu, Monopoloy czy też znanym wszystkim Scrabble, poprzez gry karciane i na gry fabularne, które bardzo znane są pod nazwą RPG i polegają one na tym, że jedna osoba prowadzi scenariusz, a reszta uczestników zabawy wciela się w wykreowane przez siebie postacie i pod taką postacią odbywają wiele przygód w świecie wykreowanym przez Mistrza Gry, a skończywszy na grach bitewnych.

Marcinkowska porusza również istotną kwestię, czyli książki, które stara się o to, aby były jak najlepszej jakości pod względem merytorycznym:

Książki staramy się utrzymać przede wszystkim w klimacie fantasy, ale mamy też oczywiście klasyki Kinga, Dukaja, Lema czy Gaimana. Poza poza tym sporo powieści polskich autorów, np. Ćwieka, Pilipiuka, Piekary, Jadowskiej czy Grzędowicza

Jeżeli zakupicie we Wrotach jakąś grę, książkę, mangę, czy też komis to od razu będziecie mogli je tam wypróbować. Właścicielka przeznaczyła na to specjalnie, aż dwie sale. Na ten moment pomieszczenia nie są w pełni udekorowane, jednak pierwsza z nich ma być utrzymana w klimacie fantasy, jednak jak to będzie się prezentować dokładniej nie wiadomo, warto jednak zauważyć, że już znajdują się tam lampy o specyficznej geometrii kształtu oraz charakterystyczny wieszaki. Druga sala ma być salą o wiele bardziej nowoczesną, nawiązującą do klimatu steampunkowego.

Właścicielka zapowiada, iż:

W przyszłości chcemy w niej umieścić konsolę

Warto też zauważyć, że we Wrotach mają miejsce spotkania szczecińskich klubów, które skupiają w okół siebie wszelkiego rodzaju fanów gier bitewnych.

Marcinkowska opowiada o tym jak to wygląda:

Rozkładają wówczas specjalne blaty, na nich poszczególne tereny z budynkami, drzewami, wieżami, wzniesieniami terenu i rozgrywają bitwy. Już sama obserwacja takiej „stołowej” bitwy jest bardzo widowiskowa. Można więc wtedy przyjść, by zobaczyć jak grają i nauczyć się od nich czegoś nowego. W tej chwili w Szczecinie są już trzy takie kluby.

Właścicielka planuje również robić spotkania z autorami książek oraz organizować warsztaty. Wszystko ma być oczywiście utrzymywane w tematyce fantasy. Lokal będzie otwarty prze 7 dni w tygodniu. W dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku będą to godziny od 12 do 20, zaś w sobotę oraz niedzielę od 10 do 18.