Gdzie powstanie nowy basen?

Gdzie powstanie nowy basen?

13 maja 2015 0 przez Karol

Szkoła Podstawowa numer 51 w Szczecinie już niedługo będzie cieszyć się z nowego basenu, z którego to będą korzystali nie tylko sami uczniowie, ale również i mieszkańcy Szczecina.

Basen, który mieści się aktualnie w szkole podstawowej przy ulicy Jodłowej marnuje naprawdę duże ilości wody, a to z tego względu, iż nie posiada on rynny przelewowej, a do tego tory są zbyt wąskie, a basen niestety za bardzo płytki, ponadto nie można tam znaleźć miejsca dla widowni czy odpowiedniego zaplecza.

Szkoła Podstawowa numer 51 już od długiego czasu zapowiadała, iż hala basenowa zostanie przebudowana i otrzyma nowe zaplecze. Szkołą wyczekiwała w kolejce, aż dojdzie do modernizacji basenu. Kiedy szkoła wreszcie doczekała się swojego przyjęcia i inwestycja została przyjęta to koniec końców wyszło na to, iż sama przebudowa to nie wystarczająco i szkoła może otrzymać coś o wiele lepszego.

Łukasz Kolasa z urzędu miasta opowiada o tworzonej inwestycji dla Szkoły Podstawowej numer 51, w Szczecinie:

Basen przy SP 51 będzie budowany od nowa. Ostateczny kształt i zakres inwestycji będzie wypracowany w porozumieniu z wydziałem oświaty, dyrekcją szkoły oraz Radą Rodziców. Dlatego na razie trudno przesądzać czy w nowym obiekcie powstanie jedna czy dwie niecki basenowe. Gdy szczegóły będą już znane, ogłosimy przetarg na dokumentację projektową. Sama inwestycja jest wpisana w Wieloletni Program Rozwoju Szczecina. Realizacja planowana jest na lata 2016-2017.

W tym miejscu, w którym aktualnie znajduje się basen ma powstać nowy, całkowicie inny, który również będzie posiadał 25 metrów, jednak będzie on bardziej głęboki i będzie można tam znaleźć chociażby zamknięty przepływ wody. Basen zostanie stworzony z myślą o uczniach powyżej 8 roku życia, jednak korzystać z niego będą też mogły osoby dorosłe. Głównym powodem powstania takiego basenu jest fakt, aby mieszkańcy Szczecina mogli cieszyć się nowym obiektem, w którym to będą mogły być rozrywane zawody pływackie w zgodzie z przepisami Polskiego związku Pływackiego i FINA.

Za dwa lata mieszkańcy Szczecina oraz uczniowie szkoły podstawowej przy ulicy Jodłowej będą cieszyli się nowo powstały basenem. Ciekawe jest to, iż nikt nie liczył na to, iż takie coś będzie miało miejsce, a wiele osób przebąkiwało, że nawet modernizacja nie będzie w stanie się tutaj udać, a jak widać, czasem życie potrafi pozytywnie zaskoczyć.