Dlaczego Grzegorz Smolny żegna się z Pogonią Szczecin?

Dlaczego Grzegorz Smolny żegna się z Pogonią Szczecin?

27 stycznia 2015 0 przez Karol

Grzegorz Smolny, czyli dyrektor sportowy oraz wiceprezes zarządu zrezygnował z piastowania tych funkcji w klubie i nie będzie już dalej współpracował z Pogonią Szczecin. Powodem tego typu postępowania są pobudki osobiste. Zarząd przyjął rezygnację Grzegorza Smolnego.

W 2008 roku Grzegorz Smolny wraz z Arturem Kałużnym zainwestowali pieniądze w Pogoń Szczecin. W tamtym okresie Pogoń była naprawdę w poważnych tarapatach, a to z tego względu, że klub znajdował się wtedy w IV lidze. Wpierw starali się oni mozolnie i samemu odbudować dawną potęgę Pogoni Szczecin, ale na szczęście w 2009 roku wraz z EPA zdołali oni pozyskać partnerów i przyjaciół, którzy wsparli Pogoń SZczecin. Awans do ekstraklasy w 2012 roku był wielkim wydarzeniem, na które czekali wszyscy.

Jakby nie patrzeć to jednak Grzegorz Smolny włożył w Pogoń Szczecin naprawdę sporo serca i ciężkiej pracy, aby odbudować ten klub. Podczas kadencji Grzegorza klub naprawdę zaczął rozkwitać i również dzięki Grzegorzowi Pogoń po raz 3 w historii zagrała w finale Pucharu Polski, a ponadto zdobyła ona 3 medale na juniorskich Mistrzostwa Polskich, zaś ostatni sezon pokazał, że Pogoń naprawdę podnosi się z kolan, kiedy to awansowała do gruby mistrzowskiej w T-Mobile Ekstraklasa.

Jarosław Mroczek, prezes zarządu Pogoń Szczecin S.A. na temat decyzji Grzegorza Smolnego wypowiada się w taki sposób:

Chciałbym podziękować Grzegorzowi za jego trud i pasję, z którymi przez lata realizował się w trudnym zadaniu odbudowy naszego klubu. Szanujemy jego decyzję. Grzegorz zapisał swoimi decyzjami wiele kart historii klubu i jestem przekonany, że za kilka, a może kilkanaście lat zostanie to właściwie ocenione. Niełatwo jest podnieść klub po ogromnym ciosie i przekonują się o tym inne miasta. Nikogo temu nie życzymy, ale też cieszymy się, że mamy to już za sobą i dziś jesteśmy w ekstraklasie. Wielkie w tym zasługi ma właśnie Grzegorz i chciałbym, żeby kibice o tym pamiętali.

W wyniku podjętej decyzji przez Grzegorza Smolnego przestaje on piastować jakąkolwiek funkcję w klubie, jednak nie oznacza to, że nie będzie on dłużej udziałowcem Pogoni Szczecin S.A.

Jarosław Mroczek na temat decyzji związanej z pozostaniem przez Grzegorza Smolnego udziałowcem wypowiada się tak:

I mamy szczere nadzieje, że jako udziałowiec będzie chciał z nami współpracować w dziele budowania wielkiego piłkarskiego klubu

Kto wejdzie na miejsce Grzegorza Smolnego?

Na dzień dzisiejszy osobą pełniącą obowiązki dyrektora sportowego Pogoni Szczecin jest Maciej Stolarczyk. To właśnie on będzie odpowiedzialny za dokonywanie transferów w klubie. Warto też zauważyć, że jest to tylko i wyłącznie osoba, która pełni obowiązki dyrektora, a nim nie jest, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że władze Pogoni Szczecin w najbliższym czasie znajdą kogoś kto faktycznie zajmie miejsce Grzegorza Smolnego.

Stolarczyk znajdował się w sztabie szkoleniowym Jana Kociana do grudnia 2014 roku, zaś od marca 2013 roku, zaczął on współpracować z Dariuszem Wdowczykiem, gdy ten został trenerem Pogoni Szczecin.

Warto też zauważyć, że Stolarczyk przez pewien czas, a dokładniej kilka miesięcy w sezonie 2010/2011 pełnił rolę szkoleniowca Portowców, gdy Ci byli w I lidze, jednak nie udało mu się osiągnąć niczego specjalnego. Następnie został on koordynatorem Akademii Piłkarskiej przy klubie, zaś teraz pełni obowiązki dyrektora sportowego. Warto przyglądać się temu co będzie dalej się działo z Pogonią Szczecin i temu w jaki sposób Maciej Stolarczyk wykonuje powierzone mu obowiązki.