Czy zapisałeś się na festiwal widmo?

Czy zapisałeś się na festiwal widmo?

8 kwietnia 2015 0 przez Karol

Air Open Festival 2015 początkowo miał się odbyć 26 czerwca na szczecińskiej Arkonce. Analizując facebookowe wydarzenie można zobaczyć, że zapisanych jest już ponad 2,1 tysiąca osób. Osoby, które zdecydowały się na zorganizowanie tego przedsięwzięcia mobilizują wszystkich do tego, aby udostępniali wydarzenie i zapraszali swoich znajomych, a w zamian za to będą w stanie zaoferować im bilety. Sęk w tym, że takie wydarzenie nigdy nie będzie miało miejsca.

Impreza reklamowana jest naprawdę hucznie, organizatorzy twierdzą, iż będzie to największa impreza wszech czasów, której nikt w Polsce nigdy nie przeżył. Od jakiegoś czasu wydarzenie, zyskuje na naprawdę dużej popularności i Szczecinianie bardzo chętnie się na nie zapisują. Mało kto jednak wie o tym, że ta impreza w ogóle nie będzie miała miejsca i dlatego ludzie cały czas wysyłają sobie zaproszenia.

Organizator imprezy twierdzi, iż na terenie Arkonki, 26 czerwca będą znajdowały się trzy sceny. Ze wszystkich z nich będzie dobiegać inny rodzaj muzyki, więc każdy będzie w stanie się tam pobawić. Istnieje również plan zagospodarowania przestrzennego. Organizatorzy proponują takie wyjście:

Dwie ze scen będą ustawione częściowo przy basenach – po to żeby stały się dancefloorem

Wydarzenie zebrało już wokół siebie 2,1 tysiąca osób i liczba zainteresowanych nie maleje. Według tego co mówią organizatorzy to aby wejść na festiwal trzeba będzie zakupić bilet, a najtańsza wejściówka będzie wynosiła 35 złotych, zaś najdroższa 299 złotych.

Z tego co jednak wiadomo nic takiego mieć miejsca nie będzie.

Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie, zajmujący się Arkonką twierdzi, iż propozycja takiego festiwalu była:

Dotarła do nas pisemna propozycja tej imprezy, ale jest to za duże wydarzenie jak na warunki tego miejsca. Pomysł pojawił się już w ubiegłym roku. Impreza nie może się odbyć, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo obiektu. Arkonka nie jest dostosowana do takich wydarzeń. W grę wchodzi też bezpieczeństwo ludzi. Mówimy o kilku tysiącach osób.

Organizator imprezy twierdzi, iż faktycznie raczej plenerowej imprezy nie będzie:

Niestety, wszystko na to wskazuje, ze impreza plenerowa się nie odbędzie. Zamiast tego szykujemy imprezę w klubie.

Dużo wątpliwych kwestii pośród internautów wzbudził fakt, iż organizatorzy w dosyć nachalny sposób próbowali rozreklamować swoje wydarzenie na Facebooku. Twierdzili oni, iż pierwsze 100 osób zyska darmowe wejściówki na imprezę, pod warunkiem, że zaproszą oni 300 znajomych na swoją imprezę i napiszą, że to zrobili na stronie wydarzenia oraz podadzą ile wynosiła ilość osób przed oraz po dodaniu. Aby tego dokonać musi zostać zastosowana specjalna kombinacja klawiszy oraz kodu.

Mimo zapewnień organizatorów o tym, iż impreza raczej się nie odbędzie to mimo wszystko na wydarzeniu na Facebooku ciągle można przeczytać, iż Air Open Festival 2015 ro impreza plenerowa, na której znajdować się będzie turniej rolkarzy i deskorolkowców oraz turniej siatkówki wodnej. Żeby zorganizować tego typu wydarzenie w klubie to organizatorzy musieliby w całości zmienić plan festiwalu, a trzeba wziąć pod uwagę, że na imprezę zapisało się już blisko kilka tysięcy osób.