Czy Bar Extra zostanie odmieniony?

Czy Bar Extra zostanie odmieniony?

20 lutego 2015 0 przez Karol

Istnieje naprawdę spore prawdopodobieństwo, że już w tym roku, a już najpóźniej na wiosnę 2016 roku zaczną się prace związane z doprowadzeniem do stanu używalności miejsca, w którym dawniej znajdował się Bar Extra. Aranżacja wnętrza ulegnie całkowitej metamorfozie.

Ostateczna decyzja związana ze sprawą budynku, które jest umiejscowiony przy alei Niepodległości. Obiekt ma zostać znowu oddany do użytku, w miejscu, w którym dawniej funkcjonował Bar Extra, który uległ zburzeniu w 2012 roku. Na dzień dzisiejszy znajduje się tam puste pole, a na nim funkcjonuje płatny parking.

Małgorzata Wiszowaty z firmy Idea Inwest opowiada jak to wygląda z perspektywy formalnej:

Zmienialiśmy architekturę wnętrza, czekaliśmy na zatwierdzenie, a to spowodowało wydłużenie w czasie rozpoczęcia inwestycji. Teraz już wiemy, że rozpoczniemy ją albo jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego, na wiosnę.

Nowo powstały budynek ma posiadać, aż dziewięć kondygnacji i warto tutaj wspomnieć, że nie będzie to jednolita bryła, a bardzo zróżnicowana pod względem tarasowym. W głównej mierze chodzi tutaj o to, aby wkomponować ją w kamienice, które będą znajdować się w jego okolicy. Pod ziemią również będą istniały dwie kolejne kondygnacje, które zostaną przeznaczone na garaże, które pomieszczą łącznie 96 samochodów, dodatkowo znajdą się tam miejsca dla motocykli oraz rowerów. Na kondygnacjach najwyżej umiejscowionych, czyli na 8 oraz 9 piętrze, będą umiejscowione apartamenty i każdy z nich będzie posiadał ponad 70 metrów kwadratowych i wszystkie będzie można połączyć w razie potrzeby w jeden lokal. Bardzo podobnie zostanie to rozwiązane od strony ulicy Tkackiej, gdzie będą znajdowały się mieszkania dwupoziomowe, obejmujące 7 oraz 8 piętro.

Małgorzata Wiszowaty opowiada o tym jak to będzie wyglądało:

Łącznie przewidujemy usytuowanie 68 mieszkań, przy czym tych najmniejszych, jednopokojowych jedynie dziewięć. Najwięcej będzie mieszkań dwupokojowych, bo aż 42, nieco mniej trzypokojowych, bo 14 i cztery czteropokojowe.

Niższe piętra będą przeznaczone na biura oraz usługi.

Tłem dla przeciągającego się terminu związanego z tą inwestycją był również spór, który wiązał się z właścicielami, którzy posiadają obok sklep Maraton. Wiceprezes Idea Inwest, Robert Wiszowaty w marcu 2014 roku, opowiadał o tym, że jest to bardzo istotny powód tego dlaczego inwestycja nie została jeszcze rozpoczęta. Spór miał miejsce od naprawdę bardzo dawna i jednym z powodów takiej sytuacji był chociażby fakt, że istniał problem związany z rozgraniczeniem działki, która znajduje się na przestrzeni pomiędzy oboma terenami, które należą do innych właścicieli.