Czemu postawiono tak niecodzienną siłownię przy arkonce?

Czemu postawiono tak niecodzienną siłownię przy arkonce?

8 stycznia 2015 0 przez Karol

Zagospodarowanie polany, która przez ten cały czas stała pusta wiązało się z kosztem rzędu 52 tysięcy złotych, jednak pozwoliło to na umieszczenie tam urządzeń, z których mogą korzystać wszystkie osoby, które to zainteresowane są street workoutem. Nie jest to pierwsza tego typu siłownia pod gołym niebem w Szczecinie, ponieważ bardzo podobna została postawiona w Parku Wszystkich Dzieci w Żydowcach.

Tego typu siłownie pod gołym niebem już na pierwszy rzut oka nieco się wyróżniają od reszty tego typu atrakcji, które można znaleźć w mieście. Andrzej Kus, rzecznik ZUK opowiada na czym polega ćwiczenie na tego typu siłowni:

Ćwiczy się na rozmieszczonych na różnych wysokościach drążkach, poręczach, drabinkach czy linach, wykorzystując do tego masę własnego ciała.

Każda zabudowa tego typu siłowni, wliczając w to urządzenia, przygotowanie terenu, dostawę oraz montaż to koszt rzędu 52 tysięcy złotych. Andrzej Kus zapowiada ponadto, że nie jest to ostatnia tego typu atrakcja, która została postawiona w Szczecinie:

Wiosną na terenie samego kompleksu basenowo-rekreacyjnego ustawiona zostanie kolejna „siłownia pod chmurką”. Zakupionych zostało już sześć urządzeń, które czekają na montaż.