Czas rozpocząć pływanie w odrze! 300 osób ma zamiar to zrobić!

Czas rozpocząć pływanie w odrze! 300 osób ma zamiar to zrobić!

17 marca 2015 0 przez Karol

Podczas pierwszego dnia zdążyło się zapisać przeszło 300 osób, którzy wyrazili chęć, aby wziąć udział w zawodach Triathlon Szczecin, które odbywały się w lipcu.

Raptem za kilka miesięcy, ponieważ 5 lipca „ludzie z żelaza” po raz kolejny znajdą się w Szczecinie. Uczestnicy Triathlonu Szczecin mają zamiar zmierzyć się na dwóch różnych dystansach, pierwszy to 56,5 kilometrów, znany w opinii publicznej jako ćwiartka i 112,95 kilometrów znany bardziej jako połówka.

Uczestnicy, którzy decydują się na startowanie na dystansie 56,5 kilometrów mają za zadanie pokonać 950 metrów poprzez pływaniem, następnie 45 kilometrów biegnąc i 10,55 kilometrów podczas biegów. Jeżeli zaś chodzi o drugi dystans triathlonistów to Ci zawodnicy będą pokonywać następujące trasy 1900 metrów płynąc, 90 kilometrów na rowerze oraz 21,1 kilometrów biegnąc. 4 lipca 2015 roku, czyli dzień przed rywalizacją triathlonistów okazję do tego, aby zapoznać się ze sportową atmosferą zyskają milusińscy, którzy wezmą udział w specjalnym biegu dla nich. W niedługim czasie na temat biegu dla najmłodszych zawodników będzie można się dowiedzieć o wiele więcej.

Co ciekawe to rywalizacja szczecińska podobnie jak w zasadzie każda z cyklu ENEA Tri Tour posiada swoje odpowiednie cechy charakterystyczne. Wojciech Kruczyński prezes Endu Sport i współorganizator cyklu Enea Tri Tou o tym opowiada:

Dla wszystkich zawodników nie lada wyzwaniem będzie etap pływacki rozgrywany w Odrze. Można powiedzieć, że pływanie w rzece jest zupełnie inną dyscypliną niż pływanie w jeziorze, ale poprzednia edycja pokazała, że zawodnicy dobrze sobie z tym radzą. Tegoroczne zawody będzie również charakteryzować niesamowicie szybka trasa kolarska.

Porównując do tego co było rok temu to trasa uległa sporej zmianie i w zasadzie będzie ona w większości prowadzona przez Drogę Krajową numer 10. Jeżeli zaś chodzi o trasę biegową to będzie ona prezentowała się jak zwykle wyśmienicie i będzie można się tam zapoznać z jej niepowtarzalnym, staromiejskim charakterem. Uczestnicy biegu będą przebiegali chociażby pod Zamkiem Książąt Pomorskich czy okrąża Bazylikę Archikatedralną pod wezwaniem świętego Jakuba.

Wojciech Kruczyński dodaje również, że Szczecin podczas debiutu świetnie się zaprezentował:

W swoim debiucie Szczecin pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał, który trzeba wykorzystać poprzez organizację wielkich imprez sportowych. Dlatego też w tym roku zawitają tam Mistrzostwa Polski na dystansie 56,5 km, czyli popularnej ćwiartce. Mamy nadzieję, że to dopiero początek przygody Szczecina z triathlonem na najwyższym poziomie.

Na wszystkich uczestników wraz z rodzinami i kibicami podczas trwania Triathlonu Szczecin będzie czekało naprawdę liczne grono atrakcji nie związanych stricte z samym uprawianiem sportu, chociażby specjalnie utworzona Strefa EXPO, w której będzie można zaznajomić się z wieloma nowinkami na temat świata sportu i to nie tylko tego dotyczącego triathlonu.

Jeżeli zaś chodzi o wszystkich uczestników, którzy mają w planach wziąć udział w co najmniej jednej imprezie z cyklu ENEA Tri Tour to będą mogli oni postarać się na wzięcie udziału w losowaniu nagrody głównej, którą w tym przypadku jest Volvo V40 Cross Country, który został ufundowany przez sponsora głównego cyklu, czyli nikogo innego jak Firmę Karlik, która jest autoryzowanym dealerem Volvo.

Pierwszy dzień zapisów na Triathlon Szczecin był naprawdę emocjonujący, gdyż zgłosiło się na niego prawie 300 osób. Biorąc pod uwagę fakt, że ilość miejsc jest ograniczona to organizatorzy zalecają, aby wszystkie osoby, które chcą się zapisać zrobiły to jak najszybciej się da. Wszyscy uczestnicy, którzy zdecydowali się na opłacenie udziału w Triathlonie Szczecin, albo innego rodzaju imprezie ENA Tri Tour będą mogli skorzystać z promocji Endu Shop, który w tym przypadku pełni rolę partnera cyklu. Jeżeli macie ochotę otrzymać 20% zniżki na cały asortyment oferowany w sklepie to wystarczy, że udacie się do oddziału Endu Shop i będzie mieli przy sobie wydrukowane potwierdzenie tego, iz opłaciliście start w zawodach związanych z ENEA Tri Tour. Tego typu promocja potrwa jedynie do końca marca, dlatego warto się pośpieszyć. O wiele większą ilość informacji dotyczących Triathlonu Szczecin można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej.