Co zrobić, aby spędzić WF z piłkarzami Pogoni Szczecin?

Co zrobić, aby spędzić WF z piłkarzami Pogoni Szczecin?

30 marca 2015 0 przez Karol

Gadżety, pieniężne nagrody, zdrowe śniadanie, wejściówki na meczę, lekcje WFu z piłkarzami Pogoni Szczecin, a co najważniejsze to kwestia zdrowia. O te wszystkie rzeczy będą walczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Szczecinie oraz w okolicach, pod warunkiem, że wezmą udział w konkursie „Pogoń za zdrowiem z Asprodem!”. Cały czas istnieje możliwość wysyła zgłoszeń, ponieważ akcja będzie trwała, aż do końca kwietnia.

Dariusz Bielecki z firmy Asprod tłumaczy jak prezentują się zasady:

„Pogoń za zdrowiem z Asprodem!” to konkurs, którego celem jest nie tylko prozdrowotna edukacja, ale także rozwijanie wyobraźni. To nie wszystko, bo dzięki temu, że do zdobycia są nagrody pieniężne, zwycięskie szkoły będą również mogły zmienić przestrzeń, w której na co dzień przebywają uczniowie. Wystarczy dobry pomysł. – Zadanie konkursowe jest proste. Drużyna składająca się z minimum pięciu, a maksimum 35 uczniów oraz ich opiekuna musi przedstawić odpowiedź na pytanie: Jak sprawić, by nasza szkoła była zdrowsza? Forma jest dowolna – to może być na przykład opowiadanie, praca plastyczna czy fotografia. Komisja spośród nadesłanych prac wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane granty w wysokości 5000, 3000 i 2000 zł na realizację pomysłów dzieci. Wiemy, że dzieciaki potrafią być bardzo kreatywne, więc jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i nie możemy się już doczekać pierwszych zgłoszeń.

Sam temat przewodni konkursu nie należy do zbyt lekkich, jednak stara się on zaprezentować fakt dbania o zdrowie i prawidłowe odżywianie w dosyć komfortowy i przystępny sposób, dlatego nawet dzieci nie będą miały większego problemu, aby to zrozumieć. Jest to niezwykle istotną kwestią, ponieważ jest to konkurs skierowany do uczniów z klas I-III, którzy mieszkają na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Warto jednak zauważyć, że jest to inicjatywa o wiele szersza, ponieważ dotyczy przestrzeni poza szkolnej, ponieważ problem złego odżywiania dostrzegają również piłkarze z Pogoni Szczecin. Włodarze wraz z piłkarzami z klubu postanowili aktywnie zacząć uczestniczył w akcji, zachęcając do udziału w konkursie, nie tylko poprzez sprezentowanie uczniom biletów na mecze czy też na zwiedzanie stadionu, ale również poprzez zorganizowanie lekcji WFu z zawodnikami klubu. Drużyny, które jako pierwsze prześlą swoje pracę otrzymają tą ostatnią nagrodę.

Dariusz Bielecki mówi, że jest to inicjatywa, która skierowana jest do dzieci, jednak chciałby, aby rozeszła się ona znacznie szerzej:

Nasza inicjatywa dedykowana jest dzieciom, ale mamy nadzieję, że nie przejdzie ona bez echa także wśród dorosłych. To bowiem informacje przekazywane głosem najmłodszych członków rodziny często najskuteczniej do nas docierają. Dlatego też przez szerzenie wiedzy o zdrowym żywieniu i aktywności fizycznej Asprod chce zachęcić uczniów również do tego, aby zwracali uwagę swoich bliskich na to, co kładą na talerzu i jak dbają o kondycję.

Wygrać można nie tylko granty czy lekcje z piłkarzami, ale również zdrowe śniadania, wizyty dietetyka czy też wiele innych nagród oraz gadżetów. Jeżeli jesteście zainteresowanie większą ilością informacji na ten temat to warto odwiedzić w takiej sytuacji oficjalną stronę firmy Asprod.