Bonnie i Clyde ze Szczecina trafili do więzienie

Bonnie i Clyde ze Szczecina trafili do więzienie

2 marca 2015 0 przez Karol

Sąd wydał prawomocny wyrok na parze kochanków za dokonanie podwójnego zabójstwa. Ona dostała 25 lat więzienia, zaś on dożywocie. Sąd nie wziął pod uwagę okoliczności łagodzących.

Sąd Apelacyjny w Szczecinie postanowił utrzymać kary więzienia dla 20-letniej Marzeny G i 25-letniego Mateusza O.

Sędzia Andrzej Olszewski wyrok uzasadniał w taki sposób:

On musi być izolowany od społeczeństwa, bo jest niebezpieczny.

Zabójstwo zostało dokonane w listopadzie 2010 roku. Para postanowiła zabić w mieszkaniu dwóch mężczyzn. Wpierw skrępowali ich, następnie pobili i dokonali kłucia nożem. Narzędzia zbrodni zostały ukryte w spłuczce, zaś para zamknęła mieszkanie, po czym uciekła z niego. Ciała zostały odnalezione dopiero pół roku później w mieszkaniu przy alei Jana Pawła II w Szczecinie.

Miesiąc po tym jak odnaleziono ciała, czyli w maju 2011 roku, Mateusz O został odnaleziony przez Policję. Już wtedy znajdował się w areszcie, gdyż przebywał tam w innej sprawie, a dokładniej za pobicie ze skutkiem śmiertelnym podczas jednej z imprez, która miała miejsce przy ulicy Łubinowej.

W następnym roku odnaleziono współsprawczynie zbrodni. Sama postanowiła przyznać się do popełnionej zbrodni. Przez ten czas nie była ona karana. Kiedy dokonywała zabójstwo nie miała nawet skończonych 18 lat. Dlatego sąd nie mógł grozić jej dożywociem. Dziewczynie bardzo spodobało się to, że towarzyszy jej mężczyzna, który nie boi się dokonać zbrodni, jednak po tym jak zatrzymano młodych kochanków to oboje bardzo szybko zapomnieli o swej miłości i postanowili wzajemnie obwinić siebie.