Bilety ZDiTM będą działać w pociągach jeszcze dłużej?

Bilety ZDiTM będą działać w pociągach jeszcze dłużej?

5 marca 2015 0 przez Karol

Z powodu tegoż, że faktu, że Most Długi uległ zamknięciu osoby podróżujące między prawym, a lewym brzegiem mają prawo korzystać z pociągów Przewozów Regionalnych na terytorium Szczecina, korzystając tylko z biletów wydanych przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Jak się okazuje istnieje szansa, że taki stan rzeczy potrwa dłużej, a nie zostanie ostatecznie zakończony z marcem tak jak to planowano.

Po to, aby nie borykać się z problemem powstających korków, które bardzo często mogłyby mieć miejsce z tegoż, iż powodu, iż Most Długi został zamknięty to Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego postanowił wraz z Przewozami Regionalnymi przygotować specjalnego rodzaju ofertę, która umożliwiłaby wszystkich chętnym na podróże z jednego brzegu na drugi przy pomocy taborów Przewozów Regionalnych, a żeby móc z ich korzystać wystarczy mieć bilet ZDiTM. Oferta ma trwać przez czas, gdy Most Długi będzie zamknięty, czyli pod koniec marca ma się ona zakończyć. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że z tego typu udogodnień mieszkańcy będą mieli okazję jeszcze skorzystać w tymże roku i to nawet kilkukrotnie, gdyż umowa pomiędzy Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego, a Przewozami Regionalnymi została podpisana na okres całego roku, a nie tylko i wyłącznie jednego miesiąca.

Dariusz Wołoszczuk pracujący w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego omawia tę kwestię:

Umowa faktycznie została zawarta do końca roku jako element komunikacji zastępczej. Oznacza to, że poza możliwością korzystania z pociągów Regio na terenie Szczecina do końca marca tego roku, pasażerowie będą mogli jeździć tymi pociągami w czasie imprez miejskich oraz w przypadku występowania utrudnień w ruchu między prawo i lewobrzeżem Szczecina. Po 31 marca taka możliwość będzie każdorazowo ogłaszana.

Taka możliwość zapewne zostałaby wykorzystana, gdyby okazało się, że przebudowa Mostu Długiego będzie musiała potrwać nieco dłużej niż to wstępnie zaplanowana, albo gdy w Szczecinie będą odbywać się Regaty Bałtyckie w czerwcu. Do tego dochodzi również kwestia związana z opłatami, gdyż tego typu umowa to kolejny koszt, który Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego musi ponieść, a skąd ma on pieniądze? Od miasta, a miasto? No z podatków, czyli od Szczecinian. Dariusz Wołoszczuk mówi o tym jak prezentuję się ceny:

Opłaty za komunikację zastępczą wynoszą 1900 złotych za dzień powszedni i 1000 złotych za dzień świąteczny.