Bieg pracowników firm po raz pierwszy w Szczecinie!

Bieg pracowników firm po raz pierwszy w Szczecinie!

18 marca 2015 0 przez Karol

Jakiś czas temu rozpoczęła się rejestracja na NCDC Business RAce, czyli pierwszy szczeciński bieg biznesowy skierowany do pracowników i właścicieli firm, które działają na terenie Szczecina i okolic. W biegu będą mogli wziąć udział i rywalizować ze sobą czteroosobowe zespoły, które będą reprezentowały daną szczecińską firmę.

Biegi poszczególnych firm są znane już w całej Europie i są niezwykle popularne. Firma, która wpadła na pomysł zorganizowania takiego biegu w Szczecinie jest NCDC, której to właściciele zostali zainspirowany przez podobne inicjatywy tego typu, które można spotkać w Danii. Podstawowym celem takowej imprezy jest to, aby w sposób efekty pokazać, że warto wprowadzać do swojego życia aktywność fizyczną oraz starać się, aby w firmie panowała solidarnościowa atmosfera, która będzie mogła się objawić podczas sportowych zmagań.

Pawel Finkielman, prezes NCDC, pomysłodawca wydarzenia opowiada o tym, że relacje pracownicze mogą wyjść poza to:

Nawiązywanie relacji pomiędzy pracownikami nie musi odbywać się jedynie w czterech ścianach biur, warto poznawać się bliżej także poza miejscem pracy w mniej formalnej atmosferze. Dlatego postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, łączące ducha sportowej rywalizacji z integracją i dobrą zabawą.

Aby wziąć udział w NCDC Business Race trzeba zgłosić się jako czteroosobowy zespół, zaś członkami zespołu mogą być tylko i wyłącznie pracownicy z Waszej firmy. Wszyscy członkowie zespołu w ramach sztafety będą musieli pokonać dystans 4 kilometrów, łącznie cała drużyna pokona 16 kilometrów. Na samo zakończenie rywalizacji sportowej odbędzie się piknik, w ramach którego będzie można posłuchać występu zespołu „Specyficzni”. Jest to grupa, która w poprzednim roku nagrała płytę, która już w sierpniu znajdzie się na sklepowych półkach.

Marcin Paprocki z RBF SPORT, organizator imprezy opowiada o całym wydarzeniu:

Bieg to czas rywalizacji sportowej w formie zabawy, a piknik to czas odpoczynku i relaksu po sportowych emocjach oraz doskonała okazja do rozmów, wspólnych zdjęć i zabawy podczas koncertu.

Przedsiębiorcy dzięki biegowi firmowemu mają okazje, aby zaprezentować swoje firmy jako proaktywne, które dbają o zdrowie pracowników i nie straszne są im rywalizacje pod różnymi aspektami, pokazują przy tym, że są pełni pozytywnej energii i otwarci na nowe wyzwania. Wszystkie firmy, które będą brały udział w biegu mogą rzucać innym firmom wyzwanie, dzięki czemu dadzą im większej motywacji do tego, aby również brały udział w tym wydarzeniu.

Marcin Paprocki dodaje, że takie wyzwania są naprawdę bardzo luźne:

Wyzwanie rzucane jest w luźnej formie podjęcia rywalizacji między dwoma zespołami podczas startu w biegu. Jego zadaniem jest zachęcanie znajomych z innych firm do wspólnej zabawy i aktywnego spędzaniu czasu.

NCDC Business Race będzie miał miejsce w Parku Kasprowicza, 23 maja. Uczestnictwo w biegu może zostać zgłoszone przy pomocy odpowiedniego formularza, który możecie znaleźć na stronie internetowej.  Firma RBF Sport pełni rolę organizatora tego wydarzenia. Jest ona znana nie tylko mieszkańcom Szczecina, ale również wielu osobom na całym świecie ze względu na działalność w branży biegowej. Jest to spółka, która prowadzi jeden z najlepiej przygotowanych pod względem jakościowych sklepów biegowych na polskim rynku. W rankingu tego tupu sklepów, w 2012 roku uplasowała się ona na pierwszym miejscu, w miesięczniku „Bieganie”. Firma pełniła rolę organizatora, bądź współorganizatora w różnych biegach, chociażby w kultowym biegu na K2, w którym będzie można wziąć udział już po raz piąty. RBF Sport w 2015 roku będzie również pełnić rolę współorganizatorską w Szczecińskim Półmaratonie.

Główny sponsor i pomysłodawca NCDC Business Race to firma NCDC – Nordic Consulting & Development Company, która zajmuje się w głównej mierze produkowaniem rozwiązań informatycznych dla osób pracujących w branży ubezpieczeniowej. Firma na rynku szczecińskim funkcjonuje już od 2002 roku. Na dzień dzisiejszy w szczecińskim i koszalińskim oddziale zatrudnia ona ponad 80 osób. NCDC pełni rolę strategicznego partnera dla duńskiej firmy TIA Technology A/S, która oferuje rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych. TIA posiada rozwiązanie, które jest nowoczesnym oprogramowaniem ubezpieczeniowym o globalnym zasięgu, które wspiera elastyczne zarządzanie w biznesie.