Asprod i Pogoń propagują zdrowy tryb życia

Asprod i Pogoń propagują zdrowy tryb życia

25 lutego 2015 0 przez Karol

Coraz poważniejszym problemem w Polsce staje się nadwaga oraz otyłość pośród młodych ludzi. Statystyki jasno pokazują, że ta kwestia dotyka już co piąte dziecko w Polsce. Problem również dosięga dzieci, które mieszkają w województwie zachodniopomorskim. Bardzo często mówi się, że wynika to przede wszystkim ze złych nawyków żywieniowych i tego, że dzieci uprawiają naprawdę bardzo mało aktywności fizycznej. Lokalna sieć piekarni Asprod dostrzegła tę problematyczną kwestią i zdecydowała się na podjęcie współpracy z klubem piłkarskim Pogoń Szczecin i postanowili razem zaprosić uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie, w którym istnieje możliwość wygrania nie tylko cennych nagród czy lekcji z piłkarzami, ale można zyskać dzięki temu przede wszystkim na zdrowiu.

Już dzisiaj eksperci jednoznacznie twierdzą, że sytuacja staje się coraz bardziej alarmujący, gdyż zbyt duża ilość kilogramów nie jest tylko problemem natury estetycznej, ale w gruncie rzeczy powoduje to wiele problemów ze zdrowiem. Emilia Krzywicka, pracująca na co dzień jako dietetyk w Centrum Leczenia Otyłości OTC jasno twierdzi, że statystyki nie są najlepsze:

Statystyki pokazują, że Polska jest w niechlubnej czołówce krajów pod względem liczby otyłych dzieci – zmaga się z nią niemal co piąty dziewięciolatek i co trzeci jedenastolatek. Nasze nastolatki są grubsze niż ich rówieśnicy w Europie i depczą po piętach młodym Amerykanom. Naukowcy mówią wręcz o epidemii otyłości wśród młodego pokolenia

Ze względu na to jak wielka skala jest tego problemu firma Asprod zdecydowała się na to, aby zacząć temu przeciwdziałać, gdyż trend jest naprawdę bardzo niepokojący. Akcja „Pogoń za zdrowiem z Asprodem!” wystartowała 24 lutego 2015 roku i ma ona na celu wtłoczenie do umysłów najmłodszych informacji, że zdrowy styl życia jest dla nich bardzo istotny i powinny dbać o swoją wagę. Projekt ma na celu dotarcie do uczniów ze szkół podstawowych, z klas I-III w całym regionie zachodniopomorskim.

Dariusz Bielecki pracujący w firmie Asprod opowiada o tej inicjatywie:

Nasza inicjatywa dedykowana jest dzieciom, ale mamy nadzieję, że nie przejdzie ona bez echa także wśród dorosłych. To informacje przekazywane głosem najmłodszych członków rodziny często najskuteczniej do nas docierają. Dlatego też przez szerzenie wiedzy o zdrowym żywieniu i aktywności fizycznej Asprod chce zachęcić uczniów również do tego, aby zwracali uwagę swoich bliskich na to, co kładą na talerzu i jak dbają o kondycję. Cieszy nas też ogromnie, że naszą inicjatywę zdecydowała się aktywnie wesprzeć Pogoń Szczecin, której zawodnicy w ramach akcji będą uczestniczyć w specjalnych lekcjach w wybranych szkołach. To dodatkowa gratka i zachętą dla dzieciaków i ich opiekunów, aby przystąpić do naszego konkursu.

Najbardziej istotnym punktem całej akcji społecznej „Pogoń za zdrowiem Asprod” jest konkurs, który ma nie tylko edukować, ale również rozwijać wyobraźnie młodych uczniów i dzięki czemu pozwoli to właśnie na dotarcie do nich i zmienienie ich postrzegania. Jedyne czego potrzeba to dobra idea. Dariusz Bielecki tłumaczy jak konkurs będzie wyglądał:

Zadanie konkursowe jest proste. Drużyna składająca się z minimum pięciu, a maksimum 35 uczniów oraz ich opiekuna musi przedstawić odpowiedź na pytanie: Jak sprawić, by nasza szkoła była zdrowsza? Forma jest dowolna – to może być na przykład opowiadanie, praca plastyczna czy fotografia. Komisja spośród nadesłanych prac wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane granty w wysokości 5000, 3000 i 2000 zł na realizację pomysłów dzieci. Wiemy, że dzieciaki potrafią być bardzo kreatywne, więc jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i nie możemy się już doczekać pierwszych zgłoszeń.

Żeby w dodatkowy sposób zmobilizować osoby do tego, aby wzięły udział w tej akcji postanowiono, że w pięciu szkołach, które jako pierwsze zgłoszą swoje projekty będą organizowane specjalne lekcje W-Fu, podczas których będzie można piłkarzy Pogoni Szczecin. Mają one zostać połączone wraz z rozmową z dietetykiem i zdrowym śniadaniem, które zostanie przygotowane i dostarczone do szkoły przez firmę Asprod. Jeśli zaś chodzi o 10 pierwszy szkół, które zgłoszą swój udział to one otrzymają również wejściówki na mecze Pogoni Szczecin, które będą wzbogacone o możliwość zwiedzania stadionu. Dariusz Bielecki z firmy Asprod mówi o tym co najważniejsze będzie z tego wszystkiego:

Poza nagrodami głównymi do zdobycia są również dziesiątki gadżetów i nagród pocieszania, a co najważniejsze – zdrowie