Arena Szczecin będzie pełna ergometrów?

Arena Szczecin będzie pełna ergometrów?

9 stycznia 2015 0 przez Karol

Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy oraz zawody przeznaczone dla amatorów, a przy tym naprawdę wiele niesamowitej zabawy i wiele emocji. Tak wkrótce będzie w Szczecinie, gdy będą odbywały się zawody na ergometrach wioślarskich.

31 stycznia będzie czymś niezwykłym dla Areny Szczecin, ponieważ pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej i Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich będą mieć miejsce zawody z korzystania z ergometrów wioślarskich. Odbędą się wtedy jednocześnie kilka imprez, czyli:

  • Mistrzostwa Europy European Indoor Rowing Championships
  • Mistrzostwa Polski
  • Szczecin Euro Championships

Krzysztof Soska, pełniący rolę zastępcy prezydenta miasta Szczecin, podczas konferencji, która zapowiadała zawody stwierdził, iż bardzo jest zadowolony z tego, że zawody będą mieć miejsce w Szczecinie:

Cieszymy się, że w Szczecinie będziemy mogli oglądać rywalizację zawodników w tej nietypowej dyscyplinie sportu. Jestem przekonany, że ujrzymy mnóstwo fascynujących pojedynków, a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić. Już teraz zachęcam każdego do przyjścia do Areny Szczecin.

W Szczecinie już niedługo będzie znajdować się śmietanka polskiej oraz europejskiej sztuki wioślarstwa, a ponadto wszyscy przyjadą po to, aby rywalizować ze sobą w tej dyscyplinie, która dopiero się rozwija. W Arenie Szczecin będzie można spotkać się z całą Kadrą Narodową Polski w wioślarstwie, która już niejednokrotnie reprezentowała Polskę na imprezach krajowych oraz międzynarodowych.

Marek Kolbowicz opowiada o tym czego spodziewają się po tych zawodach:

Spodziewamy się do 700 zawodników zarówno z kraju, jak i Europy, którzy wystartują w Mistrzostwach Europy i organizowanych po raz 24. Mistrzostwach Polski. Przygotowaliśmy także atrakcję w postaci zawodów dla amatorów. Swoich sił na ergometrze będzie mógł spróbować każdy, niezależnie od wieku.

W hali, na jej płycie zostanie umieszczonych 24 ergometry, które posłużą do oficjalnych wyciągów oraz przeszło 40 ergometrów, które będą nadawać się wyciągów treningowych. Zawodnicy mają wystartować na dystansach 2000 metrów oraz 1000 metrów, w przypadku zawodników niepełnosprawnych.

Szczecińskie zawody będą ponadto bardzo innowacyjne pod jeszcze innym względem, gdyż zostanie tutaj użyty specjalny program, dzięki któremu będzie można w czasie rzeczywistym pokazywać odległość, któą pokonali zawodnicy oraz dystans, który ich od siebie dzieli. Transmisja z zawodów będzie dostępna online i to zarówno w internecie, ale również na telebimach. Na zawody może przyjść każdy kto tylko zechce, ponieważ wstęp jest całkowicie darmowy.

Niewątpliwym zaskoczeniem może okazać się fakt, że podczas szczecińskich zawodów każdy z mieszkańców Szczecina będzie mógł samemu wziąć w nich udział. Z racji odbywających się w Szczecinie Szczecin Euro Championships, mieszkańcy będą mogli spróbować swoich sił w starciu z innymi zawodnikami, którzy korzystają z ergometrów. Zapisy nie posiadają limitu wiekowego i nie będzie też spełniać żadnych warunków licencyjnych. Rywalizacja jest przeznaczona zarówno dla osób starszych jak i tych najmłodszych. Zapisywać się można do 20 stycznia 2015 roku, zaś koszt udziału, czyli wpisowego będzie wynosić 40 złotych.

Za organizację wydarzenia są odpowiedzialni:

  • Polski Związek Towarzystw Wioślarskich
  • Miasto Szczecin
  • Międzynarodowe Targi Szczecińskie