12 kwietnia 2015 0 przez Karol

Dołącz do załogi The Tall Ships Races 2015!

Po raz kolejny będzie można zapisać się do żeglarskiej Reprezentacji Szczecina. Warto jednak zauważyć, że teraz będzie dotyczyło to The Tall Ships Races 2015.

Szczecin ma mieć przeszło 64 reprezentantów, którzy będą pływać na żaglowcu STR FRYDERYK CHOPIN. Regaty mają zacząć się w irlandzkim Belfaście, a następnie załogi będą pływały przez porty norweskie Aelesung i Kristiansand, zaś zostaną zakończone w duńskim Aalborg.

Żeglarska Reprezentacja ze Szczecina po raz jedenasty weźmie udział w regatach The Tall Ships Races, w której będą uczestniczyć również żaglowce i jachty z całego świata. Ze względu na liczne zwycięstwa i nagrody, za promowanie w porcie oraz za wiele osiągnięć żeglarskich, Reprezentacja Szczecina zyskała miano naprawdę znanej pośród żeglarzy. Podczas regat w poprzednim roku można było zobaczyć jak bardzo doceniane jest zaangażowanie oraz masa pracy załóg, które mają na celu promowanie miasta. To właśnie wtedy, pierwszy raz w historii regat Żeglarska Reprezentacja Szczecina osiągnęła Friendship Trophy, które jest nagrodą otrzymywaną przez najbardziej przyjazną i lubianą załogę. Wybór zostanie dokonany poprzez głosowanie członków innych załóg w momencie, kiedy trwają regaty. Dodatkowo szczecińska reprezentacja osiągnęła Communications Awards tym razem tę nagrodę otrzymuje się za sprawne łączenie radiowe z organizatorami w momencie podawania swej pozycji oraz pozycji innych jednostek, które biorą udział w wyścigu.

Do regat może przystąpić każdy kto ukończył 16 rok życia. Na pierwszym miejscu będą stawiane te osoby, które są powiązane ze Szczecinem z tego względu, że tu pracują, mieszkają czy się uczą. Ponadto będzie liczył się fakt umiejętności i doświadczenia żeglarskiego, znajomości języków obcych, zdolności pracowania w zespole oraz sprawność fizyczna i artystyczna.

W momencie gdy rekrutacja zostanie zakończona zaczną się warsztaty, które będą obejmowały zajęcia integracyjne oraz te zdecydowanie bardziej praktyczna, jak chociażby dotyczące ratownictwa czy poznawania sprzętu asekuracyjnego, dodatkowo będzie też można zapoznać się z takielunkiem na pokładzie STS FRYDERYK CHOPIN. Jeśli ktoś jest zainteresowany wzięciem udziału w tym przedsięwzięciu to powinien wypełnić odpowiednią deklarację. Gmina miasto Szczecin ma pokryć przeszło 55% kosztów rejsów, które będą odbywały się w ramach Reprezentacji Szczecina na The Thall Ships Races 2015.

Rekrutacja będzie trwać do 11 maja.

10 kwietnia została zakończona rekrutacja na Regaty Bałtyckie, które będą miały swój finał w Szczecinie. Kandydaci to grupa młodych, uzdolnionych, pewnych siebie i pragnących adrenaliny osób, które nie boją się wyzwań. Podczas obrad komisji rekrutacyjnej zostaną wyłowione te osoby, które popłyną na podkładzie Zrywu i Daru Szczecina.