Zobacz gdzie powstaną nowe miejsca pracy w Szczecinie!

Zobacz gdzie powstaną nowe miejsca pracy w Szczecinie!

20 sierpnia 2014 0 przez Karol

To już się właśnie stało. Duńska spółka KK-Electronic wydzierżawiła od miasta Szczecin mniej więcej 7 tysięcy metrów kwadratowych terenu pod swoją nową inwestycję. Inwestycja ma ta objąć rozbudowę obiektów, które są zlokalizowane przy ulicy Goleniowskiej w Dąbiu. Przedsięwzięcie będzie się również wiązać z tym, iż w jego ramach zostało zaplanowanych między innymi realizacja hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym.

Jak będa wyglądać pracę nad nową inwestycją?

Gmina Miasto Szczecin wydzierżawiła ten teren na okres 28 lat. Zostało to dokonane na mocy aktu notarialnego, który został podpisane przez Dyrektora Zarządzającego KK-Electronic Polska Przemysława Szczerpaniaka oraz Dyrektora ZBILK Marcina Posadzego. Prace związane z wprowadzeniem tejże inwestycji w życie mają być prowadzone na nieruchomości o powierzchni 0,7 hektara.

Co będzie znajdować się w nowym obiekcie?

W obiektach, które zostaną wybudowane przez firmę KK-Electronic wytwarzane będą systemy sterujące do turbin wiatrowych. Właśnie w wyniku planowanego rozszerzenia produkcji na terenie tejże nieruchomości mają znaleźć zatrudnienie dodatkowo 150 pracowników. Na sztab tych ludzi mają również składać się osoby z kadry inżynieryjno-technicznej.

Czym zajmuje się firma KK-electronic?

Duński koncern KK-Electronic, a dokładniej polski oddział tegoż, że koncernu powstał w Szczecinie w 2003 roku. Sama firma na całym świecie jest bardzo szanowana i uważana za jednego z pionierów, jeżeli chodzi o przemysł energii wiatrowej. Zawdzięcza to temu, że rozlokowane tysiące turbin wiatrowych na całym świecie korzystają właśnie ze systemów sterowniczych firmy KK-electronic.