Zobacz nową halę w Szczecinie!

Zobacz nową halę w Szczecinie!

19 sierpnia 2014 1 przez Karol

16 sierpnia 2014 roku chętni mogli pozwiedzać nową halę widowiskowo-sportową przy ulicy Szafera. Kolejka była naprawdę długa, a mieszkańcy Szczecina mogli zwiedzać wnętrze Areny Szczecin już od godziny 10 rano.

Mieszkańców Szczecina po wielu punktach hali widowiskowo-sportowej oprowadzała bardzo popularna i szanowana tyczkarka Monika Pyrek. Zawitanie na otwarciu było naprawdę dobrą okazją po to ,aby zobaczyć miejsca w hali, które później nie będą dostępne dla zwiedzających. Dlatego jeżeli nie byliście na otwarciu hali 16 sierpnia to może się okazać, że nie będzie już więcej szans na to, aby ponownie zawitać w niektórych miejscach.

Jak prezentuje się Arena Szczecin?

Hala widowiskowo-sportowa Arena Szczecina jest obiektem złożonym z hali głównej, budynku biurowo-usługowego oraz sportowo-rekreacyjnego. Wiele zainteresowanych może również odnaleźć tutaj funkcjonujące boiska, plac zabaw, mały amfiteatr oraz udostępnione przez właścicieli do wypoczynku tereny zielone oraz parkingi. Do godziny 16, każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w łucznictwie, czy też w chodzeniu na sportach i innych ciekawych sportach.

Jak wygląda całość terenu Arena Szczecin?

Powierzchnia, która obejmuje całość terenu to 102 tysiące metrów kwadratowych. Składa się na to 25 tysięcy metrów kwadratowych obiektów użytkowych. Warto zauważyć, że hala główna ma w zamiarze podczas imprez sportowych pomieścić ponad 5 tysięcy gości. Zaś podczas koncertów ponad 7 tysięcy. Doskonałym momentem na przetestowanie całej hali i sprawdzenie jak się prezentuje będzie 22 sierpnia. Ponieważ jest to dzień, w którym zostanie przeprowadzona Gala Eska Music Awards.