Zobacz Marsz Niepodległości w Szczecinie

Zobacz Marsz Niepodległości w Szczecinie

12 listopada 2014 0 przez Karol

W samo południe z placu Orła Białego wyruszył Szczeciński Marsz Niepodległości, w którym wzięło udział ponad dwa tysiące ludzi.

Uczestnicy marszu szli ulicami Sołtysią, Wyszyńskiego, Niepodległości, po czym minęli plac Żołnierza Polskiego i plac Grunwaldzki, aż doszli do placu Szarych Szeregów, na którym zostały złożone kwiaty i odśpiewany hymn. Członkowie marszu nieśli ze sobą biało-czerwone flagi. Bardzo wiele osób miało również opaski, na których można było zobaczyć barwy polskiej flagi, a na niektórych nawet symbol polski walczącej.

Marsz Niepodległości w Szczecinie jest organizowany po raz czwarty przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych. Oficjalna uroczystość patriotyczna rozpoczęła się o godzinie 15:30, na placu Szarych Szeregów, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zaś zakończyły się one o godzinie 17:00.

Spod fontanny „Bartłomiejki”, umiejscowionej na Jasnych Błoniach, o godzinie 19:00 wystartował Bieg Niepodległość.

W 2014 roku minęła 96 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, po tym jak w 1795 utraciła ją na wskutek ostatniego, trzeciego rozbioru dokonanego przez Austrię, Niemcy oraz Rosję.