Zobacz KSW w Szczecinie!

Zobacz KSW w Szczecinie!

2 października 2014 0 przez Karol

Gwiazdy polskiego MMA, to w dużej części z pochodzenia Szczecinianie, którzy będą mogli się już niedługo zmierzyć w swoim rodzimym mieście po raz pierwszy od wielu lat. Na KSW 28 wystąpią rodowici mieszkańcy Szczecina tacy jak Karol Bedorf, Michał Materla, Maciej Jewtuszko, Rafał Moks, Marcin Parcheta i Kamil Gniadek.

Będzie to pierwsza tego typu impreza, na której zawodnicy KSW będą mogli wystąpić w swoim rodzimym mieście – Szczecinie i zawalczyć przed lokalną publicznością. Gala imprezy będzie odbywać się w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Szafera. Karta walk opiera się tutaj w dużej mierze o lokalnych zawodników, którzy mimo tego, że są czołowymi zawodnikami polskiego MMA to nie mieli nigdy szansy na wystąpienie w swoim mieście. Zawody KSW odbywają się już od wielu lat i podczas nich walka boksera z karateką, czy mistrzem brazylijskiego ju-jitsu to całkowita normalność. Dawniej fundamentem zawodów był ośmioosobowy turniej, jednak to się zmieniło i zawody zostały wzbogacone o dodatkowe walki zwane „extrafights”. Dzisiaj są one stałym elementem każdej gali, dodatkowo imprezy są wzbogacone o walki dodatkowe, na których występują młodzi i utalentowani zawodnicy, którzy chcą rozwijać się w tym sporcie.

Ile odbędzie się walk w Szczecinie?

Miłośnicy KSW będą mogli obejrzeć w Szczecinie, aż 10 pojedynków, w tym jeden o pas mistrzowski. W szczecińskiej hali sportowo-widowiskowej wystąpi sześciu mieszkańców Szczecina. Najważniejszą walką wieczoru ma być walka Karola Bedorfa z Brazylijczykiem Rollesem Gracie. Szczecinianin będzie po raz pierwszy bronił mistrzowskiego tytułu KSW, który zdobył po pokonaniu Pawła Nastuli. Rolles Gracie jest posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim ju-jitsu, a ponadto jest znany z tego, że posiada wielkie umiejętności jeżeli chodzi o walkę w parterze. Walka w kategorii ciężkiej, do 120 kilo ma odbyć się na dystansie trzech po pięć minut każda.

Z kim zawalczy Michał Materla?

Michał Materla jest jednym z najbardziej popularnych, szczecińskich zawodników MMA. Kibice mają spore oczekiwania co do przyszłego pojedynku w wadze średniej, do 84 kilogramów, który odbędzie się pomiędzy Michałem Materilą, a Jorgem Luisem Bezerrą. Będzie to druga po konfrontacji Karola Bedorfa z Rollesem Gracie, polsko-brazylijska walka. O swojej walce Michał Materla wypowiedział się tak:

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że po 12 latach mojej kariery będę mógł się zaprezentować swojej lokalnej publiczności

Kto wystąpi jeszcze na KSW?

Na gali również będzie można zobaczyć Marcina Różalskiego, zawodowego kick-boksera i jedną z największych gwiazd polskiego MMA. Od 3 walk niepokonany Różalski zmierzy się w Szczecinie z Peterem Grahamem, który jest uznawany za legendę australijskiego kick boxingu. W Szczecinie będzie również można zobaczyć również inne walki:

Maciej Jewtuszko vs Vaso Bakocević, Rafał Moks vs Daniel Acacio, Anzor Azhiew vs. Helson Henriques, Rafał Jackiewicz vs Marcin Parcheta, Michał Andryszak vs Michał Włodarek, Kamil Waluś vs Szymon Bajor, Jakub Kowalewicz vs Kamil Gniadek.

Gala będzie miała miejsce 4 października w hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie, przy ulicy Szafera. Osoby, które nie będą mogły przyjść, aby kibicować swoim faworytom to w telewizji Polsat o godzinie 20:00 będzie odbywała się bezpośrednia transmisja z gali KSW 28.