Zobacz koncertowe propozycje na czwartek!

Zobacz koncertowe propozycje na czwartek!

4 września 2014 0 przez Karol

W dzisiejszy czwartkowy wieczór miłośnicy amsterdamskiego jam session, dzikiego rocka z domieszką amerykańskiego folku oraz wernisaży będą mieli nie lada dobry dzień. Zwłaszcza, ze wszystkie tego typu imprezy dzisiaj w Szczecinie są całkowicie za darmowe.

Zobacz co będzie się działo w Starej Komendzie

Moriah Woods, amerykańska multiinstrumentalistka oraz The Jet-Sons zagrają dzisiaj w Szczecinie we wspólnym projekcie, w Starej Komendzie. W twórczości Morii słychać wyraźnie echa wykształcenia klasyczne, które mieszają z tradycyjną pieśnią amerykańską oraz ulicznym amerykańskim folkiem Zaś jeżeli chodzi o The Jet-Sons to jest to trio, który pochodzi z południa Polski. Grają oni bardzo ciekawą muzykę, która jest diabelsko-energetycznym rock’n’rollem przesiąkniętym rockabilly, country, bluegraseem oraz najdzikszą odmianą punk rocka. Jest to bardzo niecodzienna mieszanka muzyczna, która od razu zachwyca i porywa.

Warto wspomnieć,że Moriah Woods jest tak naprawdę początkującą artystką, która pragnie wybić się na scenie. Jednak mimo wszystko widać, że prezentuje swoją osobą wysoki poziom artystyczny. Potrafi w bardzo autentyczny sposób wyrażać siebie poprzez muzykę i tworzyć przy tym atmosferą pełną magii, która jak na razie spotyka się z odbiorem kameralnym, jednakże bardzo entuzjastycznym. Zaś jeżeli chodzi o polskie trio to mają oni nieco większe doświadczenie. Podczas swoich występów zwiedzili znacznie więcej miejsc niż Polska. Grali chociażby w Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, we Włoszech i Estonii. Będzie to drugi występ muzyków związany z ich trasą koncertową. Pierwszym był występ w Częstochowie. Warto wspomnieć, że po czwartkowym koncercie wyruszają oni w trasie po Europie. Koncert ma odbyć się o godzinie 20:00.

Odwiedź Piwnice Kany

Zespół Charlie Monroe będzie promował swoją nową Ep-kę, grając w Piwnicy Kany. Ep-ka nosi tytuł „Made In Holland”. Wynika to z tego, że płyta została w całości nagrana oraz zmiksowana w Holandii, a dokładniej w miejscowości Weesp, która mieści tuż pod Amsterdamem. Artyści z zespołu Charlie Monroe twierdzą, że ta płyta jest całkowicie nowym rozdziałem w ich życiu, jeżeli chodzi o rozwój działalności muzycznej. Przez prawie całe lato zajmowali się właśnie tworzeniem muzyki i zbieraniem materiałów, inspirując się chociażby holenderskimi jam sessions. W wyniku zebranych kontaktów z motywowali się do nagrania płyty, która będzie nie tylko promowana w Polsce, ale też w Królestwie Niderlandów. Wszyscy zainteresowani mogą wpaść do Piwnicy Kany o godzinie 21:00. Wstęp na koncert jest wolny. Dodatkowo będzie można tam nabyć płytę zespołu.

Wystawa w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego

Wystawa pod nazwą „TYtułujesz”, będzie odbywać się wraz z koncertem zespołu Marry No Wayne. Wydarzenie odbędzie się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego. Marry No Wayne jest to wspólny projekt Piotra Nykowskiego oraz Aleksandry Nykowskiej. Rodzeństwa, która założyło zespół w 2009 roku. Piotr Nykowski jest również autorem fotografii, które będzie można obejrzeć na wystawie. Ponadto zajmuje się on grą na gitarze basowej. Zaś jego siostra Aleksandra jest odpowiedzialna za teksty, śpiew oraz grę na akordeonie w ich zespole. Warto dodać, że w ubiegłym roku rozpoczęli oni pracę związaną z produkcją nowego materiału w kwartecie, który został uzupełniony o skrzypaczkę greckiego pochodzenia Stelle Karalis oraz grającego na instrumentach perkusyjnych Marcina Styborskiego. Wernisaż pod nazwą „TYtułujesz” oraz koncert zespołu Marry No Wayne mają rozpocząć się o godzinie 18:00. Warto również wspomnieć, że otwarcie wystawy w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego jest tak naprawdę jednym z pierwszych wydarzeń, które odbywają się w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu teatrów Niezależnych PRO – CONTRA. Wstęp na koncert i wystawę jest całkowicie darmowy.