Zobacz jakie linie autobusowy wrócą do Szczecina po latach!

Zobacz jakie linie autobusowy wrócą do Szczecina po latach!

17 listopada 2014 0 przez Karol

Dzięki porozumieniu między Miastem Szczecin, a gminą Dobra, w najbliższym czasie wrócą na drogi dwie linie autobusowy, a ponadto powstaną również trzy nowe. Komunikacja miejska na terenie Gminy Dobra oraz pomiędzy gminą, a Szczecinem, od 1 stycznia 2015 będzie organizowana przez Miasto Szczecin. 14 listopada, w piątek, na pętli przy ulicy Kwiatowej, w autobusie został podpisany dokument przez Prezydenta Szczecina, Piotra Krzystka o Wójta Gminy Dobra Teresę Dera.

Zgoda na zawarcie porozumienia w formie uchwały została wyrażona przez radnych zarówno Gminy Dobra, tak jak również przez Miasto Szczecin.

W jaki sposób pojadą autobusy?

Ostatecznie przebieg linii autobusowej pomiędzy miejscowościami będzie ustalony w najbliższym czasie przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, wraz z przedstawicielami Gminy Dobra. Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że z pewnością na trasę powrócą takie autobusy jaki 105 oraz 108, które do 31 grudnia 1993 roku kursowały do Dobrej oraz Lubieszyna. Wtedy to właśnie Gmina zdecydowała się na to, że będzie sama organizować komunikację miejską.

  • Linia autobusowa 105 – kurs na trasie Klonowica Zajezdnia – Krzekowo – Bezrzecze – Wołczkowo – Dobra
  • Linia autobusowa 108 – kurs na trasie pętla przy ulicy Kwiatowej do Lubieszyna przez drogę krajową numer 10

Trzy nowe połączenie, które jeszcze nie są ponumerowane pojadą w taki o to sposób:

  • Głębokie – Dobra
  • Stolec – poprzez Rzędziny, Łęgi, Buk, Dobrą, Grzepnicę, Lubieszyn, Dołuje, aż do Kościno
  • Stolec – poprzez Rzędziny, Łęgi, Buk, Dobrą, Grzepnicę, Wołczkowo, Bezrzecze, Redlicę, Wąwelnicę, Dołuje, aż do Kościno
  • Aktualne linie, które kursują w tamte rejony, czyli 74 oraz 89 zostaną zachowane.

Jakie dodatkowe zalety będą mieli pasażerowie?

Ponadto wewnątrz gminy Dobra zostaną utworzone węzły przesiadkowe chociażby w Dobrej oraz Lubieszynie, dzięki którym będzie możliwość przesiadki na autobus, który jedzie w kierunku Szczecina. Kursy linii autobusowych według wstępnych zamierzeń mają zostać ze sobą zsynchronizowane. Warto również zauważyć, że pasażerowie, którzy kursują pomiędzy Szczecinem, a Dobrą zyskają również na względach finansowych, z tejże racji, że na terenie obu miejscowości będzie obowiązywać jedyna i ta sama, szczecińska taryfa.

Wójt Gminy Dobra, Teresa Dera nie ukrywała zadowolenia z tegoż, że faktu:

Cieszymy się, że możemy zaoferować mieszkańcom naszej Gminy takie rozwiązania, które pozwolą im zaoszczędzić cenny czas oraz pieniądze.

Połączenie pomiędzy Szczecinem, a Dobrą jest kolejnym kursem, który jest realizowany w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego poprzez ZDiTM Szczecin.