Zobacz gdzie znajdzie zatrudnienie 1,500 ludzi!

Zobacz gdzie znajdzie zatrudnienie 1,500 ludzi!

13 października 2014 0 przez Karol

Już niedługo zostanie wybudowany North-West Logisitc Park w Dąbiu, wynika to z tego, że inwestor z początkiem października przekazał teren generalnemu wykonawcy pod budowę największej hali C, a co za tym idzie rozpoczyna się w tym momencie realizacja ostatniego etapu inwestycji.

Firma Trasko Inwest, która pełni rolę generalnego wykonawcy North-West Logistic Park realizuję budowę Hali D zgodnie z planem. Aktualnie trwają pracę nad ukończeniem stalowej konstrukcji hali. Aktualnie firma stara się zakończyć pracę związane z ukończeniem stalowej konstrukcji hali. Gdy zostanie zakończony ten etap, zostaną postawione panele ścienne oraz pokrycia dachowe. Cały czas kontynuowane są prace związane z instalacjami, a tym samym kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej. Wykonano instalację oświetlania zewnętrznego terenu oraz budowa nawierzchni dróg dojazdowych i stabilizacja zostały zakończone. Hala D ma powierzchnię 14 tysięcy metrów kwadratowych i została już wynajęta w 80%.

Budynek C posiadać będzie powierzchnię 28,500 metrów kwadratowych i zostanie wybudowany w systemie „crossdock” – inaczej mówiąc, doki przeładunkowe będą umieszczone równolegle do siebie po dwóch stronach hali. Na dzień dzisiejszych proces komercjalizacji hali C jest na zaawansowanym etapie. Oddanie do użytku hali D zaplanowane zostało na przełom 2014/2015 roku, zaś budynku C na końcówkę pierwszego kwartału 2015 roku.

Hala A o powierzchni 6,850 metrów kwadratowych została wynajęta w stu procentach i funkcjonują tam firmy Eurocash S.A., Rohlig Suus Logistic S.A. oraz firma IQ Metal Polska. Hala posiada powierzchnię najmu o wielkości 13 380 metrów kwadratowych i została ona zagospodarowana przez takich najemców jak Żabka Polska, czy hiszpański InCom Polska, duńskie firmy MyTrendyPhone oraz kk-electronic Polska.

North-West Logistic Park jest kompleksem logistycznym klasy A, mogącym się pochwalić powierzchnią 64 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekt został umiejscowiony na działa o powierzchni 14 hektarów umiejscowionego w południowo wschodniej części Szczecina przy ulicy Kniewskiej.

North-West Logistic Park docelowo będzie mógł się pochwalić czterema halami, które zostaną przeznaczone typowo pod logistykę, magazynowanie oraz produkcję. Wszystkie hale zostaną wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, dzięki którym uzyska się możliwość wysokiego składowania oraz wygodnego prowadzenia procesów produkcyjnych. Finansowanie wszystkich etapów inwestycyjnych jest zapewnione przez BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie oraz Waimea Holding S.A. Koszty związane z całą inwestycją oscylują w okolicach 110 milionów złotych. W ramach niej ma znaleźć miejsce zatrudnienia docelowo ponad 1,500 osób.