Zobacz gdzie wydłużą pasy rowerowe!

Zobacz gdzie wydłużą pasy rowerowe!

9 września 2014 0 przez Karol

Na ulicy Łukasińskiego zostaną przedłużony pasy rowerowe, aż do ulicy Mickiewicza. Na fragmencie ulicy ma powstać kontrapas. Wszyscy rowerzyści, którzy przejeżdżają przez ulicę Łukasińskiego na odcinku od ulicy Taczaka, aż do ulicy Mickiewicza na dzień dzisiejszych mają do dyspozycji pasy rowerowe, które mieszczą się tylko i wyłącznie na fragmencie ulicy. Zaś później kończą się one w rejonie ulicy Grota-Roweckiego.

Droga rowerowa ma zostać obecnie przedłużona o odcinek pomiędzy ul. Grota – Roweckiego, a ulicą Mickiewicza. Wynika to z tego faktu, że na odcinku od ulicy Czorsztyńskiej do ulicy Mickiewicza to ulica Łukasińskiego jest jednokierunkowa, jednak na szczęście już niedługo dla rowerzystów, którzy będą jechali w kierunku ulicy Taczaka zostanie utworzony kontrapas.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że to nie jest wszystko. Ponieważ na ulicy Łukasińskiego zostaną odnowione oznakowania pasów rowerowych, które zostały utworzony w ubiegłym roku. Bardzo możliwe, że podczas remontów i w trakcie wprowadzania tych zmiana wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.