Zobacz gdzie powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie w Szczecinie

Zobacz gdzie powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie w Szczecinie

16 października 2014 0 przez Karol

Pas zieleni, dwa pasy ruchu w każdą stronę, do tego chodniki, ścieżki rowerowe oraz oczywiście dwupoziomowe skrzyżowanie z Wojska Polskiego. W taki właśnie sposób ma prezentować się mniej więcej VI etap Obwodnicy Śródmiejskie. Na dzień dzisiejszy została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej do tego zadania. Dokument został parafowany przez Piotr Krzystka, prezydenta Szczecina oraz przedstawicieli Biura Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wypowiedział się na temat nowej inwestycji:

Wchodzimy w fazę realizacji kolejnej bardzo ważnej inwestycji. Miejsce, w którym dziś stoimy przy ul. Niemierzyńskiej stanie się jednym z głównych węzłów przesiadkowych. Kilometr dalej powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie z Wojska Polskiego. Będzie to jedno z trudniejszych wyzwań podczas realizacji całego projektu.

Zaś Mariusz Sobczyk, dyrektor Biura Projektów Budownictwa Komunalnego dodał później:

Patrzymy z perspektywy Gdańska jak komunikacyjnie rozwija się Szczecin i jesteśmy pod wrażeniem. Ulica Struga, Trasa Północna, kolejny etap obwodnicy to inwestycje, które znacznie poprawiły jakość poruszania się po mieście.

Umowa dotyczy spraw związanych ze sporządzeniem dokumentacji dotyczących projektowego układu drogowego, torowego oraz kolejowego już VI etapu Obwodnicy Śródmiejskiej.

W ramach inwestycji powstanie zupełnie nowa droga, około jednego kilometra, przebudowany zostanie również odcinek torów kolejowych o długości około 1,2 kilometra oraz odcinek torów tramwajowych mieszczących się na Wojska Polskiego o długości około 620 metrów. Zaś Węzeł Łękno zostanie zmodernizowany i będzie dwu poziomy oraz skomunikowany z lokalnym i istniejącym już układem ulic. Termin wykonania dokumentacji to 18 miesięcy, a sama wartość umowy jest szacowana na 2 423 100 złotych brutto.