Zobacz gdzie będą się uczyć studenci Akademii Sztuki

Zobacz gdzie będą się uczyć studenci Akademii Sztuki

4 listopada 2014 0 przez Karol

Miasto Szczecin zdecydowało się na podarowanie Akademii Sztuki kolejnych już nieruchomości. Budynki w najbliższym czasie będą służyć uczelni głównie do celów edukacyjnych.

Akademia Sztuki zyskała zabytkowe budynki, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich. Budynki, które mieszczą się przy ulicy Grodzkiej50/Kuśnierskiej 14a o użytkowej powierzchni około 1790 metrów kwadratowych oraz ulicy Kuśnierskiej 14a o powierzchni użytkowych około 400 metrów kwadratowych do tego czasu były wykorzystywane przez Akademię Sztuki na prawach umowy użyczenia. Wcześniej w tychże budynkach funkcjonowała chociażby filia Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2011 roku zaczęły się tutaj prace związane z renowacją, remontem oraz modernizacją obiektów.

Budynki, które zostały przekazane Akademii Sztuki będą wykorzystywane do celów dydaktycznych, a dokładniej do zajęć ze studentami Wydziału Instrumentalnego oraz Wydziału Edukacji Muzycznej. Przekazanie nieruchomości wynika z postanowienia porozumienia w sprawie współpracy związanej z utworzeniem w mieście Szczecin wyższej uczelni artystycznej. Porozumienie zostało zawarto pomiędzy wojewodą zachodniopomorskim, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego oraz prezydentem Szczecina.

Nieruchomość mieszcząca się przy ulicy Grodzkiej 50/Kuśnierskiej 14a będzie już kolejnym obiektem, który został przekazany Akademii i pochodzi z zasobów nieruchomości województwa oraz miasta. Wcześniejsze przekazane budynki to chociażby Pałac pod Globusem, budynek przy ulicy Kolumba 61 czy też Dom Pracy Twórczej mieszczący się przy ulicy Śląskiej 4. Akademii Sztuki w Szczecinie to pierwsza oraz jedyna wyższa uczelnia artystyczna w Polsce, w której studenci kształcą się w różnej maści dziedzinach sztuki. W składzie Akademii można znaleźć cztery wydziały:

  • Wydział Edukacji Muzycznej
  • Wydział Instrumentalny
  • Wydział Malarstwa i Nowych Mediów
  • Wydział Sztuk Wizualnych

Na tych wydziałach prowadzone są studia I oraz II stopnia na takich kierunkach jak:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
  • Instrumentalistka
  • Grafika

Ponadto można tam znaleźć studia I stopnia na kierunkach takich jak:

  • Architektura wnętrz
  • Malarstwo i wokalistyka