Zobacz jak działa parking przy arkonce!

Zobacz jak działa parking przy arkonce!

14 sierpnia 2014 0 przez Karol

Wiadomo już dokładnie na jakiej zasadzie będzie działał parkin przy arkonce. Przy nowo wyremontowanym kąpielisku pojawiły się urządzenia do poboru opłat. Za każdą rozpoczętą godzinę będzie trzeba uiścić opłatę w wysokości jednej złotówki. Parking jest dostępny dla wszystkich. Obojętnie czy korzysta się z kąpieliska – arkonka, czy też nie. Mimo wszystko każdy może zaparkować tam swoje auto i po uiszczeniu odpowiedniej opłaty nie martwić się o to, że zostanie się oddelegowany z racji tego, iż nie korzysta się z uroków, które oferuje arkonka.

Jak działa parking przy arkonce?

Każda osoba, która będzie chciała zaparkować swoje auta na nowym parkingu musi przy wjeździe musi pobrać bilet. W cenniku napisano, że każda godzina kosztuje 1 zł, zaś w sytuacji gdy zgubi się swój bilet, a samochód będzie stał na parkingu to trzeba będzie zapłacić 10 złotych w kasie. Kasa czynna jest w godzinach od 10 do 20. Zaś w weekendy od godziny 9 rano. Wszelkie informacje związane z karami można również znaleźć na otrzymanym bilecie. Dokładniej mieszczą się one tuż pod kodem kreskowym. Warto wspomnieć o tym, że czas zostaje naliczany dopiero od 10 minuty, gdy wjedzie się na parking. Ma on służyć odpowiedniemu znalezieniu miejsca, zaparkowaniu oraz wyjścia z auta i zabrania swoich rzeczy. Dzięki czemu nie trzeba się nadmiernie śpieszyć i można w spokoju zaparkować swój samochód.

Na co trzeba zwrócić uwagę korzystając z parkingu?

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w momencie opuszczania parkingu należy zapłacić za pobyt auta na parkingu, korzystając z automatu, który znajduje się przy wjeździe. System odnotowuje wtedy płatność oraz skanuje kod kreskowy. Dzięki czemu będzie można później opuścić obiekt. Automat przyjmuje nominały w wysokości 0,50zł, 1zł, 2zł oraz 5 zł. Można również użyć banknotów. Jednak użycie banknotów jest ograniczone do 10 oraz 20 złotych. Lecz reszta zostanie wydana jedynie w postaci monet. Automat nie obsługuje wydawania pieniędzy w banknotach.

Warto również zapamiętać, że parkin nie jest strzeżony. Ponadto obowiązują na nim wszystkie zasady ruchu drogowego, do których tak jak i na drodze kierowca musi się stosować. Każda osoba korzystająca z parkingu jest zobowiązana do przestrzegania przepisów wynikających z ustawy o ruchu drogowym oraz musi respektować wszystkie zasady organizacji ruchu.