Znowu otworzono trzy pasy na ulicy Gdańskiej!

Znowu otworzono trzy pasy na ulicy Gdańskiej!

6 października 2014 0 przez Karol

Już niedługo kierowcy, którzy korzystają z ulicy Gdańskiej w kierunku centrum będą mieli niedługo ponownie do dyspozycji trzy pasy. Firma, która wykonuje modernizację torowisk jak na razie udostępniła wewnętrzny pas jezdni.

Wykonawca robót związanych z przebudową torowiska na ulicy Gdańskiej, czyli firma Energopol udostępniła wewnętrzny pas ruchu, który mieści się od strony torowiska. Ruch został ułatwiony kierowcom jadący na odcinku Estakady Pomorskiej, w kierunku centrum. Jak na razie do odwołania będzie funkcjonowały trzy pasy na odcinku ul. Gdańskiej od wjazdu na Estakadę Pomorską, aż po Trasę Zamkową.

Kolejnym odcinkiem, który w najbliższym czasie będzie poddany udrożnieniu wewnętrznego pasa ruchu to ten, który rozpoczyna się od Basenu Górniczego i kończy na wjeździe do Estakady Pomorskiej. Ma to nastąpić w okolicach 15 października, kiedy zakończą się roboty instalacyjne w poboczu torowiska, rozbiórki fundamentów słupów trakcyjnych oraz będzie wykonane odwodnienie torowiska w tym rejonie.

Wszelkie zmiany w organizacji ruchu na ulicy Gdańskiej będą wprowadzane w sposób dynamiczny i mają być uzależnione od etapów pracy, które wynikają z przebudowy torowiska. W najbliższym czasie można się spodziewać kolejnych ułatwień w tym rejonie.