Znane aktorki odwiedzą Szczecin

Znane aktorki odwiedzą Szczecin

14 października 2014 0 przez Karol

Znane polskie aktorki będą prowadzić warsztaty aktorskie i teatralne, będą również uczestniczyły we wspólnym spotkaniu w 13 muzach, podczas którego opowiedzą o swojej twórczości, doświadczeniach i o tym, co ważne przy początkach kariery. Katarzyna Maciąg i Małgorzata Buczkowska na pierwszym „Passion Weekend” w Szczecinie.

Program szczecińskiego weekendu pasji będzie zawierał w sobie wiele atrakcji, ale jego głównym punktem będą warsztaty ze znanymi polskimi aktorkami. Katarzyna Maciąg znana z takich filmów jak „Głęboka Woda”, „Teraz, albo nigdy!”, „Randka w ciemno, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, będzie prowadzić zajęcia teatralne, podczas których uczestnicy będą musieli obserwować siebie, swoje emocje oraz będą w stanie zobaczyć jak po przekroczeniu granicy, dzielącej scenę od widowni się zmieniają. Warsztaty będą odbywać się w Malarni Teatru Współczesnego w postaci dwóch bloków warsztatowych – w sobotę, 25 października od godziny 9:00 do 11:00 i od 11:30 do 13:00, a w niedzielę od godziny 11:30 do 13:00 i od 13:15 do 14:15. Jedna grupa na warsztatach będzie mogła liczyć maksymalnie 30 osób, zaś koszt zajęć dla jednej osoby wynosi 290 złotych.

Aktorka Małgorzata Buczkowska znana z takich filmów jak „Jestem twój”, „Masz na imię Justyna”, „Oda do radości”, „Statyści”, „Ile waży koń trojański”, „To nie tak, jak myślisz kotku”, „Zero”, „Kołysanka”, „Uwikłanie”, będzie na swoich warsztatach koncentrować się na elementarnych zadaniach związanych z aktorstwem. Będą się również odbywać w Malarni Teatru Współczesnego w postaci dwóch bloków warsztatowych. Swoim programem będą obejmować ćwiczenia rozgrzewające oraz rozluźniające ciało, biadanie siebie w sytuacji scenicznej po przekroczeniu linii oddzielającej scenę od widowni. Dodatkowo podczas warsztatów będzie się dużo mówić o podstawowych zadaniach aktorskich oraz o prawidłowej interpretacji tekstów. Zajęcia są zaplanowane na sobotę oraz niedzielę. 25 października będą się odbywać w godzinach 13:45 – 15:45 i 16:15 – 18:15, zaś 26 października w godzinach 08:00 – 09:30 i 09:45 – 11:15. Tak jak w poprzednim przypadku grupa może liczyć maksymalnie 30 osób i koszt zajęć dla jednej osoby to 290 złotych.

Weekend pasji zakończy się spotkanie z aktorkami pod hasłem „ZaInspirowani”, na które będzie mógł przyjść każdy, kto tylko zechce posłuchać przemyśleń zaproszonych gości czy też zapragnie zadać im pytanie. Spotkanie będzie odbywać się w sobotę, 25 października, o godzinie 19:30 w sali kominkowej 13 muz. Wstęp będzie płatny dla osób, które nie uczestniczyły w warsztatach i wyniesie on 15 złotych. Bilety są do nabycia w Public Cafe Fontanny przy alei Jana Pawła II 43.

Twórcy portalu liczi.com.pl oraz organizatorzy pierwszego szczecińskiego „Passion weekend”, chcą nakłonić mieszkańców miasta do realizacji swoich marzeń i celów, ponieważ jest to pierwszy, a zarazem najtrudniejszy krok, aby móc pokonać własne bariery.

Patrycja Chlibyk z liczi.com.pl opowiada o całej inicjatywie w ten sposób:

Wydarzenie kierowane jest do wszystkich poszukujących swojej pasji i do tych, którzy chcą ją pielęgnować. Adresatami projektu są ludzie głodni rozwoju umiejętności i nowych inspiracji. Niecierpliwi dowiedzą się, jak ważna jest systematyczność i wytrwałość w swoich założeniach. Niedowiarki przekonają się, że warto wprowadzić zmiany w swoim życiowym grafiku. Zapraszamy również marzycieli zarówno artystów, jak i amatorów oraz wszystkich ciekawskich zainteresowanych zawodowymi doświadczeniami naszych gwiazd.

Anna Cieśla to mieszkanka Szczecina, która pełni rolę ambasadora tego projektu.