Zmień nazwę Autostrady Poznańskiej!

Zmień nazwę Autostrady Poznańskiej!

21 listopada 2014 0 przez Karol

Częściowy brak oświetlania, niepewne pobocze oraz tylko dwa pasy. W taki mało atrakcyjny sposób wygląda ulica Autostrada Poznańska, która tak naprawdę ma mało wspólnego cokolwiek z autostradą. Prawda jest taka, że w najbliższym czasie nie będzie miała już z nią raczej nic wspólnego, a to z tejże racji, że Urząd Miasta zdecydował się ogłosić konkurs na nową nazwę.

Magistrat zaplanował gruntowną przebudowę tej drogi, ponieważ z racji tego, że łączy ona lewy oraz prawy brzeg Szczecina to należy do najbardziej istotnych, zwłaszcza ze pełni różnie funkcję nitki wyjazdowej z miasta.

Za nim jednak miasto przystąpi do modernizacji ulicy Autostrada Poznańska to konieczne będzie pozyskanie na to środków z zewnątrz. Dzięki środkom unijnym, które wynikają z perspektywy finansowej 2014-2020 okazuje się, że taka możliwość jest jak najbardziej realna. Autostrada Poznańska swoją nazwę ma już od 1947 roku, jednak jak się okazuje jest to nieco problematyczne, zwłaszcza w momencie kiedy miasto chce otrzymać środki zewnętrzne na rozwój infrastruktury. Eksperci zewnętrzni, którzy zajmują się oceną wniosków o dofinansowanie w większości sytuacji nie znają oni lokalnych realiów a swoje decyzje najczęściej opierają na opisie przedsięwzięcia. W tego typu przypadku bardzo kłopotliwe okazuje się jednak tenże fakt nazwy danej ulicy, ponieważ problemem jest pojawienie się obok siebie nazwy ulica oraz autostrada.

Dlatego też w takim wypadku konieczna jest zmiana nazwy ulicy. Wszelkiego rodzaju koszty związane ze zmianą nazwy zostaną pokryte przez Urząd Miasta, tak jak to jest w zgodzie z aktualnymi przepisami. Pierwszy etap konkursu będzie polegał na otwartym przyjmowaniu propozycji nowej nazwy. W terminie do 30 listopada można wysyłać nowe propozycje na adres e-mail:

konkurs_nazwa@um.szczecin.pl.

Propozycje, które zostaną nadesłane powinny się przede wszystkim kojarzyć z miastem Szczecin, być pewnego rodzaju nawiązaniem do tego jaki jest jego charakter, jego elementy, albo jego położenie itd. Wysyłając zgłoszenie trzeba pamiętać o tym, aby podać tam proponowaną nazwę, swoje imię oraz nazwisko i adres zamieszkania. Warto również zapamiętać, że jedna osoba nie może wysłać więcej, niżeli jedna propozycja nazwy.

Podczas drugiego etapu, który można znaleźć na stronie www.szczecin.pl będzie umieszczona lista nazw, które wezmą udział w głosowaniu. Aby zagłosować będzie trzeba wysłać SMS pod numer 4222. Podobnie jak w przypadku wysłania propozycji tutaj również będzie obowiązywać podobna zasada, a mianowicie z jednego telefonu będzie mógł zostać wysłany maksymalnie tylko jeden SMS. Nazwa, która otrzyma największą liczbę głosów zostanie umieszczona w projekcie uchwały Rady Miasta związanej ze zmianą nazwy ulicy Autostrada Poznańska. Zwycięzca, którego nazwa zostanie zamiennikiem Autostrady Poznańskiej otrzyma od miasta w nagrodę cyfrowy aparat fotograficzny. Osoba, która otrzyma drugie miejsce pod względem ilości głosów, również otrzyma taką samą nagrodę.

Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na oficjalnej stronie Urzędu Miasta. Nowa nazwa ulicy Autostrada Poznańska zostanie wylosowana 16 grudnia 2014 roku.