Wpadnij na targi WSZYSTKO DLA DOMU w Szczecinie!

Wpadnij na targi WSZYSTKO DLA DOMU w Szczecinie!

2 października 2014 0 przez Karol

Ręcznie zdobione lustra przy pomocy ręcznie malowanych płytek, przez hiszpańskich artystów, meble oraz podłogi z beczek po winie, pokój, który stymuluje rozwój dziecka, wykłady z renowacji mebli, porady oraz spotkania projektantów wnętrz oraz kiermasz ogrodowy. Już w najbliższy weekend w halach MTS odbędą się targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne.

Strefa Designera, Strefa Wnętrz Komercyjnych oraz 5. Nawę Designu – Strefę edukacyjną, to trzy strefy tematyczne, na które podzielono ekspozycję 23 Targów Wszystko Dla Domu. Dwie pierwsze ekspozycję będą zawierały naprawdę bardzo wiele interesujących i zapewne dla poniektórych również inspirujących rozwiązań aranżacyjnych. Dodatkowo będzie można tam się zapoznać z oryginalnymi meblami, nowatorskimi elementami wyposażenia wnętrz oraz będą tam prezentowane meble oraz sprzęty, które zostały wykonane przez polskich mistrzów designu oraz ich najbardziej zdolnych uczniów. Niektóre z nich to ciągle prototypy, zaś już inne zostały wdrożone do produkcji. Osoby, które znajdą się na targach będą również mogły skorzystać z bezpłatnych porad projektantów oraz architektów wnętrz i zamienić z nimi kilka zdań, wymieniając się chociażby przy tym swoimi poglądami na temat aranżacji wnętrz.

Jak będzie prezentować się Strefa Designera?

W ramach wystawy „Design z naszego podwórka”, w strefie Designera zostaną zaprezentowane między innymi takie elementy wystroju jak regał o zmiennych wysokościach Rajmunda Hałasa, który został wymyślony w 1959, jednak jego rysunek jeszcze niedawno można było zobaczyć tylko na dnie szuflady, fotel BUJANy autorstwa Karola Starczewskiego, oryginalne lampy Ryszarda Mańczaka oraz Michała Kwiatkowskiego, porcelana Marka Cecuły, która prezentuje się tak jakby była zniszczona, parawany-ekrany PEEKABOO Zofii Żadan oraz całkowicie nowe projekty chociażby takie jak krzesło autorstwa Czesława Kowalskiego.

Krzesło zostało zaprojektowane jeszcze w czasach PRL-u, w tamtym okresie stanowiło ono część przez niektórych uważanego za legendarny zestaw „mebli Kowalskich”, jednak wyprodukowano je dopiero po tylu latach. 3 października, w piątek o godzinie 17:30, w związku z tą premierą będzie odbywał się podczas targów wernisaż. Na wernisażu znajdzie się taka osobistość jak historyk sztuki oraz bard Jacek Kowalski, który jest synem legendarnej pary projektantów z Polski, czyli Czesława oraz Bogusławy Kowalskich. Będzie opowiadał oraz śpiewał o meblach swoich rodziców.

Strefa Designera będzie również spełniała funkcję nieco bardziej społeczną, z racji takiej, zę będzie tam można spotkać się ze znanymi projektantami. W sobotę, 4 października o godzinie 12:00 jest zaplanowane spotkanie z Ryszardem Mańczakiem oraz Karolem Starczewskim. Temat przewodnim tego spotkania jest „Jak być designerem i nie zwariować?”. Zaś następnego dnia, czyli 5 października o godzinie 12:00 będzie odbywać się dyskusja pod tytułem „Gdzie jest polski design?”. Dwie godziny później, o 14:00 odbędzie się relacja video z rozmowy z Tomaszem Augustyniakiem. Tematem relacji będzie „Sukces polskiego designera: prawdy i mity”.

Jak będzie prezentować się Strefa Wnętrz Komercyjnych?

W Strefie Wnętrz Komercyjnych będzie można ujrzeć aranżacje butiku odzieżowego, w której będzie można znaleźć dosłownie wszystkie elementy wystroju eleganckiego sklepu, czyli lada, wieszaki, przymierzalnia oraz miejsce, które służy do rozmów z klientami. W zaaranżowanym sklepie będzie można po raz pierwszy w Polsce ujrzeć mobilne wieszaki autorstwa Karola Starczewskiego.

Co znajdzie się w Strefie Edukacyjnej?

Na wystawie „Idea Design”, która odbędzie się w strefie 5. Nawa Designu, nie zabraknie innowacyjnych pomysłów na funkcjonalne wnętrza oraz meble. Będzie tam można obejrzeć prace, które zostały wykonane przez studentów oraz absolwentów Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wszyscy miłośnicy designu będą mogli zainteresować się również warsztatami filmu Deca „Tkanina meblowa – rodzaje, zastosowania i właściwości”, które będą miały miejsce od piątku do niedzieli o godzinie 13. Właścicielki będą również opowiadać od piątku do niedzieli o godzinie 15:00, o inspiracjach i doświadczeniach, które mają jeżeli chodzi o metamorfozy mebli na zamówienie. Amatorzy oraz entuzjaści designu, którzy przyjdą na targi będą mogli uczestniczyć w warsztatach z renowacji mebli. Pod okiem eksperta i twórcy bloga „Rzuć Pan okiem”, Pawła Machometa będą odnawiać krzesła, które jeżeli zechcą zabiorą później do swoich domów. Wszelkiego rodzaju materiały zostaną zapewnionego przez organizatorów targów. Aktualnie wszystkie miejsca na to wydarzenie zostały wyczerpane.

Co jeszcze będzie można znaleźć na Targach WSZYSTKO DLA DOMU?

Dla najmłodszych uczestników targów została przygotowana bardzo ciekawa aranżacja pokoju dziecięcego. Wystawa została nazwa „MAMO! TATO! ROZWIŃ MNIE, czyli co kolory i meble potrafią”. Rodzice będą mogli dowiedzieć się bardzo dużo na temat zależności pomiędzy rozwojem dzieci, a przestrzenią, która ich otacza. Zaś dzieci będą mogli skorzystać z części interaktywnej, która będzie dla nich w pełni dostępna.

Na targach znajdzie się również miejsce dla producentów różnorakich elementów, które są niezbędne przy aranżacji każdego domu. Znajdą się tam między innymi producenci podłóg, glazury, drzwi, kominków oraz sprzętu AGD. Dodatkowo będą również produkty, które zostaną uhonorowane znakiem „nowość”, będzie ich łącznie siedem:

  • Technologicznie zaawansowany szwajcarski system do prasowania
  • Płyty gazowe bez płomieni, przypominające płyty indukcyjne
  • Giclée – limitowane edycje obrazów z sygnaturą autora o atrybutach kolekcjonerskich
  • Francuskie saszetki zapachowe do szaf
  • Deski podłogowe o ponadstandardowej szerokości 207 mm,
  • Lustra w ramach dębowych zdobionych płytkami malowanymi ręcznie przez hiszpańskich artystów
  • Podłogi, meble i dodatki wykonane z beczek po winie, brandy oraz sherry

Na targach również zostanie zorganizowany po raz pierwszy jesienny kiermasz ogrodowy.

Dla wszystkich miłośników glazury zorganizowane zostaną pokazy rzemieślnicze, które zostaną zorganizowane przez Polskie Zrzeszenie Płytkarzy. Podczas pokazów będzie można obejrzeć jak prawidłowo wykonuje się tynki dekoracyjne i zostaną również zaprezentowane techniki związane z przygotowaniem podłoża oraz przyklejaniem mozaiki. Zmagania glazurników najwyższej klasy będzie można oglądać w ramach eliminacji do VII Glazurniczych Mistrzostw Polski. Uczestnicy widowiska będą również mogli posłuchać specjalistycznych porad związanych z metodami związanymi z układaniem glazury oraz na sali będzie można porozmawiać z architektem i zaczerpnąć jego opinii. Jeżeli chce się omówić sprawę nieco bardziej fachowo to warto się wcześniej umówić na konsultacje z architektem, dzwoniąc na numer 722 194 648, albo korzystając ze skrzynki mailowej biuro@akprojects.pl.

Targi będą odbywać się od godziny 10 do 18 w piątek oraz sobotę, zaś w niedzielę od 10 do 17. Bilety będzie można nabyć w kasie MTS. Ceny biletów prezentują się następująco:

  • Normalny – 10 złotych
  • Ulgowy – 7 złotych

Dzieci do siódmego roku życia mają wstęp wolny. Dodatkowo dla grup powyżej 3 osób najtańszy bilet jest gratis. Parking w ramach imprezy jest całkowicie darmowy.