Weź udział w niemieckim idolu!

Weź udział w niemieckim idolu!

19 sierpnia 2014 0 przez Karol

Już we wrześniu tego roku każdy chętny będzie mógł stanąć ramię w ramię z innymi ochotnikami, którzy również będą mieli nadzieję na to, że dostaną się do niemieckojęzycznej wersji programu „Idol”. Zapewne oferta zaciekawi wiele osób z racji tego, że główną nagrodą do wygrania jest 500 tysięcy euro, czyli ponad 2 miliony złotych.

„Deutschland sucht den Superstar” – bo tak w oryginale nazywa się niemieckojęzyczna wersja bardzo popularnego programu muzycznego u polskich, zachodnich sąsiadów. 18 Sierpnia 2014 roku w Dortmundzie oraz Trier ruszą przesłuchania już do dwunastej edycji tego programu. Udział w tym programie nie jest zagwarantowany tylko Niemcom. mogą wziąć w nim udział mieszkańcy innych państw. Castingi odbędą się również w Czechach, Luksemburg, Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii oraz Polsce. Szczecin jest jedynym polskim miastem, w którym odbędą się przesłuchania do niemieckojęzycznej wersji idola. Zaś ogólnie do tego muzycznego festiwalu będą mogli zakwalifikować się uczestnicy z ośmiu krajów oraz 49 miast.

Jakie trzeba warunki spełnić, żeby wziąć udział w przesłuchaniu?

Aby wziąć udział w przesłuchaniu trzeba mieć od 16 do 30 lat. Ponadto każdy z uczestników musi przygotować trzy utwory, które wykona. Wszyscy Szczecinianie, którzy chcą wziąć udział w tymże programie muszą być gotowi już 4 września w godzinach od 14:00 do 20:00 i czekać przy Pomniku Bartolomeo Colleoniego na placu Lotników. Wszystkie przesłuchania związane z programem „Deutschland sucht den Superstar” zakończą się 20 września 2014 roku.

Sam program będzie emitowany w niemieckiej telewizji RTL już na początku przyszłego roku. Warto zwrócić uwagę na to, że Polacy posiadają już swoje osiągnięcia w tym programie. Ponieważ ostatnią edycję programu „Deutschland sucht den Superstar” wygrała Aneta Sablik, która pochodzi z Bielska-Białej. Wiele osób kojarzy się z przeboju „The One”.