Wdowczyk odpada? Zobacz kto zostanie nowym trenerem Pogoni!

Wdowczyk odpada? Zobacz kto zostanie nowym trenerem Pogoni!

23 października 2014 0 przez Karol

Ostatnio fani Pogoni Szczecin nie mieli zbytnich powodów do zachwytu, ponieważ mecz Pogoni w Białymstoku zakończył się wynikiem 5:0. W wyniku tak wysokiej porażki zarząd klubu ostatecznie zdecydował się podjąć drastyczne kroki i zakończył współpracę z Dariuszem Wdowczykiem.

Jarosław Mroczek jeszcze tak niedawno, ponieważ we wtorek zapewniał media i opinie publiczną, że Wdowczyk nadal jest trenerem Pogoni, jednak według informacji został już wybrany zastępca na jego miejsce. Miejsce byłego trenera Pogoni – Dariusza Wdowczyka zajmie zwolniony ostatnio trener Ruchu Chorzów, czyli Jan Kocian. Były trener Ruchu Chorzów bez pracy był jedynie dwa tygodnie, ponieważ z Ruchu został zwolniony 6 października, zaś już od wczoraj zajął miejsce jako nowy szkoleniowiec szczecińskiej drużyny.

Jak prezentuje się nowy trener Pogoni?

Na konferencji prasowej Jan Kocian wypowiadał się na temat całej sytuacji w taki sposób:

Życie płynie bardzo szybko. Miesiąc temu walczyłem w Szczecinie o punkty, a dziś przychodzę do tego klubu jako trener. Cieszę się, że tak się stało. Pogoń to stabilny klub na dobrym poziomie, co pokazał poprzedni sezon. Myślę, że będę pracował z poukładaną drużyną, którą przejmuję z rąk Dariusza Wdowczyka. Często rozmawialiśmy i myślę, że zrobimy to ponownie jak dobrzy przyjaciele

Były trener Ruchu Chorzów zapowiedział również czego będzie można się spodziewać po zespole, który będzie przez niego szkolony:

Będziemy starać się grać ofensywnie. Liczę też na młodych piłkarzy, chcę dawać im szanse

Dlaczego Dariusz Wdowczyk odszedł?

Dariusz Wdowczyk szkoleniowcem Pogoni został w marcu 2013 roku, zaś w lutym 2014 roku umowa z klubem została przedłużona do 2017 roku. Ubiegły sezon był dla Wdowczyka oraz Pogoni bardzo dobry, ponieważ trener wraz z klubem awansowali do grupy mistrzowskiej, zaś ligę zakończyli na 7 miejscu. Cały sezon drużyna grała bardzo dobrze, jednak to właśnie pod koniec zaczęły pojawiać się problemy z wynikami.