Uwaga! We wrześniu cały Szczecin będzie rozkopany!

Uwaga! We wrześniu cały Szczecin będzie rozkopany!

29 sierpnia 2014 0 przez Karol

Zapewne większość osób widzi co się dzieje aktualnie w Szczecinie. Ciągłe remonty można zauważyć dosłownie wszędzie. Jednak prace remontową mają nie ustępować, wręcz przeciwnie. Lada dzień ma namnożyć się ich znacznie więcej. Z jednej strony to dobrze. Istotnym elementem funkcjonowania miasta jest poprawa jakości jego infrastruktury. Jednak z drugiej strony taki natłok remontów może być dla wielu osób bardzo uciążliwy. Już teraz w niektórych rejonach Szczecina jest bardzo trudno się poruszać. Doskonale zdają sobie z tego sprawę ludzie, którzy jeżdżą w stronę prawobrzeża z centrum, albo na odwrót. Z racji przebudowy chociażby ulicy Energetyków, oraz wraz z budową Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, w godzinach szczytu korki osiągają naprawdę pokaźne rozmiary, a osoby, które dojeżdżają w tamtym momencie do domu często muszą czekać nawet godzinę, jak i nie dłużej w tych korkach. Jest to dla wielu kierowców, oraz osób, które podróżują komunikacją miejską na pewno bardzo uciążliwa sprawa.

Jakich utrudnień można spodziewać się we wrześniu?

Na ul. Gdańskiej ciągle trwają roboty związane z wymianą trakcji oraz torowiska tramwajowego. Jednak z racji tego, że na początku września spodziewany jest wzmożony ruch na trasie wjazdowej do centrum Szczecina to władze zdecydowały o przywrócenie wyłączonego wcześniej z ruchu, jednego pasa jezdni. Do czasu rozpoczęcia kolejnego etapu robót, czyli fundamentowania torowiska odcinek od ul. Gdańskiej, aż do wjazdu na Trasę Zamkową ma zostać przywrócony w postaci wewnętrznego pasa ruchu. Na tym odcinku mają trwać pracę, które w głównej mierze będą służyły kierowcom. Chodzi o to, żeby mimo prowadzonych prac remontowych ułatwiać przejazd kierowcom. Jednakże wszystkim osobom, które podróżują między prawobrzeżem, a centrum zalecane jest korzystanie z alternatywnych środków transportu, a dokładniej z kolei.

Zaś na alei Piastów od 1 września mają rozpocząć się pracę związane z wymianą nawierzchni. Czas trwania tychże prac ma oscylować w okolicach jednego miesiąca i do tego obejmować trasę od ul. Dąbrowskiego ul. Jagiellońskiego. Dodatkowo po zakończeniu prac zostaną również wprowadzona nowa organizacja ruchu w postaci pasów rowerowych. Dodatkowo do aktualnie trwających robót przy skrzyżowaniu ulic Hożej oraz Bogumińskiej, od 1 września ma zostać dodatkowo przebudowana sygnalizacja świetlna oraz mają rozpocząć się pracę nad budową nowej jezdni. Kierowcy, którzy jeżdżą w stronę Polic będą mogli już niedługo skorzystać z dwóch pasów ruchu. Przewidywany termin zakończenia prac remontowanych szacuje się na przełom października i listopada.

Dodatkowych utrudnień można spodziewać się również na ulicy Potulickiej oraz Narutowicza. Wynika to z prac, które związane są z przebudową nawierzchni ulic, trakcji oraz torowiska tramwajowego. Planowany termin zakończenia prac oscyluje się na wrzesień 2015 roku. Na terenie Szczecina będzie można spodziewać się znaczących prac remontowych w tym miesiącu. Nie wiadomo dokładnie czy to wszystkie prace remontowe, których można się spodziewać. Istnieje bardzo duża możliwość, że w najbliższym czasie będzie można się spodziewać dodatkowych informacji związanych z kolejnymi remontami w mieście.