Uwaga! Remont alejek cmentarza!

Uwaga! Remont alejek cmentarza!

9 września 2014 0 przez Karol

Wszystkie osoby, które w najbliższym czasie chcą się wybrać na cmentarz w Szczecinie powinny uważać, ponieważ niedługo będzie tam remont alejek. Asfalt, który posłuży do remontu alejek cmentarza będzie pochodził ze sfrezowanego asfaltu z alei Piastów oraz ulic Wawrzyniaka i 26 kwietnia. Ulice są, albo w najbliższym czasie mają zostać wyremontowane.

Remonty alejek cmentarza wynikają w głównej mierze ze współpracy z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego. Zdzierana nakładka asfaltowa ma zostać od razu przewieziona na Cmentarz Centralny. Tam następnie będzie zrzucana w jedno miejsce. Frez z alejek ma być rozwożony, rozrzucany aby później zostać utwardzony na najbardziej zniszczonych cmentarnych alejkach. W ten właśnie sposób ma poprawić się jakość oraz estetyka alejek cmentarnych w Szczecinie.

Ostatniej nocy został przetransportowany asfalt z alei Piastów. Było to mniej więcej 1500 ton. Zaś z ulicy 26 kwietnia przywieziono 140 ton, a z Wawrzyniaka 260 ton.

Nie są to pierwsze prace tego typu, które są przeprowadzane na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Po raz pierwszy trzy lata temu została wypróbowana metoda remontu dróg dzięki zastosowaniu zdartego z ulic asfaltu. Jak się później okazało jest to doskonałe wręcz rozwiązanie. Zakład Usług Komunalnych dzięki zastosowaniu sfrezowanego asfaltu ograniczył koszta prawie całkowicie do minimum, ponieważ po jego strony leży tylko i wyłącznie rozsypanie oraz utwardzenie alejek.