Sztandar wróci do Pogoni?

Sztandar wróci do Pogoni?

17 października 2014 0 przez Karol

Mniej więcej 2 tygodnie temu szczeciński klub piłkarski – Pogoń Szczecin, wraz z serwisie crowdfundingowym – Fans4Club.com, rozpoczął akcję zbiórki pieniędzy. Celem akcji było zgromadzenie środków, dzięki którym można byłoby wykupić od komornika sztandar Pogoni Szczecin. Kibice zebrali 107% potrzebnej kwoty, a tym samym zdołali zapłacić za sztandar Pogoni.

Idea serwisów crowdunfingowych ma to do siebie, że za konkretną sumę pieniędzy osoba, która organizuje zbiórkę, a w tym przypadku Pogoń Szczecin oferuje się szereg różnych nagród. W tym przypadku były to między innymi takie rzeczy jak wspólne zdjęcie z piłkarzami, udział w treningu, albo wizyta Gryfusa na urodzinach. Jest to raptem kilka nielicznych atrakcji, które można wykupić. W momencie, gdy Sztandar wróci do Sali Tradycji to obok niego stanie pamiątkowa tablica, na której znajdą się nazwiska wszystkich osób, które dołączyły do inicjatywy oraz dzięki, którym można było wykupić Sztandar Pogoni Szczecin.

Z racji tego, że klub zdołał zgromadzić aż 107% potrzebnej kwoty to władze zdecydowały, że nadwyżka zostanie przekazana na rzecz fundacji Szczecińska Akademia Piłkarska.

Licytacja Sztandaru miała miejsce 16 października o godzinie 12:00. Jedynym podmiotem, który przystąpił do licytacji była Spółka Pogoń Szczecin S.A. i to właśnie ona zapłąciła cenę wywoławczą. Rolę pełnomocnika Pogoni Szczecin pełnił Prezes Zarządu Pogoni Jarosław Mroczek. Chwilę później, gdy licytacja została zakończona sztandar powrócił na swoje prawowite miejsce, czyli do Sali Tradycji Pogoni Szczecin.