Szczeciński gabinet odczulający zaprasza alergików do siebie!

Szczeciński gabinet odczulający zaprasza alergików do siebie!

Odczulanie w dzisiejszych czasach jest uznawane za najlepszy sposób na leczenie alergii. Wszystkie osoby, które cierpią z powodu alergii i uważają ją za zbyt uciążliwe powinny zdecydować się na odczulanie. Odczulanie, zwane inaczej immunoterapią jest to sposób, który potrafi sobie poradzić z leczeniem alergii wziewnej oraz uczuleń na jad owadów. Za nim się dokona odczulania najlepiej wykonać testy podczas, których będzie można zbadać na co jest się tak naprawdę najmocniej uczulonym. Ponadto warto pamiętać o tym, żeby pamiętać, że trzeba odstawić leki przeciwalergiczne na co najmniej 2 tygodnie w innym razie wyniki będą zaburzone. Dzięki przeprowadzeniu testów wykryje się co tak naprawdę uczula organizm i dzięki temu pozwoli to na dobranie najlepszego leczenia. Im szybciej zdiagnozuje się alergię, tym łagodniejszy będzie jej przebieg. Najpopularniejsza metodą diagnozowania alergii to testy skórne. Polegają na niesieniu kropli z alergenem na skórę i delikatnym jej nakłuciu.

Kto powinien zdecydować się na odczulanie?

Z terapii odczulającej powinny przede wszystkim skorzystać osoby, które cierpią na alergię wziewną oraz alergię na jad owadów. Immunoterapia niestety nie działa na osoby, które cierpią na alergie pokarmową. Odczulanie może być przeprowadzone u osób cierpiących na alergie od 5 do 45 lat. Terapia polega na dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości dawek alergenu, który uczula, dzięki czemu jest on w stanie go zaakceptować i przestać z nim walczyć.

Cały proces odczulania wygląda tak, że przez okres 2-3 miesięcy lekarz podaje alergen w formie szczepionki. Zaś co 7, albo 14 dni zwiększa się stopniowo dawki podawanego alergenu. Zaś następnie w czasie leczenia podtrzymującego pacjent otrzymuje dawkę alergenu co 4-6 tygodni. Sam proces odczulania trwa od 3 do 5 lat. Mimo tego, że jest to dosyć długi okres to jednak jest to najskuteczniejsza forma pozbycia się alergii. Zdecydowanie lepiej poświęcić kilka lat, aby zwalczyć alergię, niż przez całe życie się z nią męczyć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.