Sprzedawała nielegalnie alkohol. Co teraz?

Sprzedawała nielegalnie alkohol. Co teraz?

Prawie 1900 paczek po papierosach, 66 litrów alkoholu bardzo wielu marek oraz 1,5 kilograma krajanki tytoniowej. Tak właśnie wyglądały zapasy 67-letniej Szczecinianki, która dystrybuowała wyroby alkoholowe i tytoniowe bez zezwolenia, robiąc to w sposób całkowicie nielegalny. Na dzień dzisiejszy mieszkańce Szczecina postawiono już zarzuty.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, pracujący w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą po tym jak uzyskali informacje na temat tego, że jedna z mieszkanek Szczecina prowadzi nielegalną dystrybucję zabrali się do pracy i zlokalizowali miejsce, w którym dokonywała nielegalnych transakcji z klientami.

Policjanci weszli i przeszukali kontener, zabezpieczając przy tym 1,5 kilograma krajanki tytoniowej, 66 litrów alkoholu oraz około 1900 paczek papierosowych. Wszystkie przedmioty, które były zabezpieczone nie były wyposażone w znaki skarbowe akcyzy. Podejrzana znajdowała się w pomieszczeniu, gdzie dokonywana była interwencja, w tamtym momencie Policjanci ją zatrzymali. Podczas rozmowy z Funkcjonariuszami Policji mieszkanka Szczecina wyznała, iż te produkty są jej własnością, a zakupiła je po to, aby móc je dalej sprzedawać.

67-letnia kobietę doprowadzono do jednostki policyjnej, w której to zostały przedstawione jej zarzuty, pochodzące z kodeksu karno-skarbowego. Wartość strat, które poniósł Skarb Państwa, w wyniku uszczuplenia podatkowe szacuje się na około 25 tysięcy złotych. Kobiecie za prowadzenie nielegalnego handlu wyrobami bez akcyzy grozi nawet kara trzech lat więzienia. Warto jednak zastanowić się nad tym czy tego typu kara przyniesie oczekiwane rezultaty? Kobieta, która ma 67 lat zapewne w taki sposób dorabia sobie do emerytury, zapewne gdyby miała odpowiednio wysokie zabezpieczenie finansowo-socjalne to nie musiałoby dochodzić do tego typu incydentów i nikt nie musiałby zatrzymywać emerytki, grożąc jej przy tym więzieniem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.