Przyjdź na dzień otwarty do Nowej Filharmonii!

Przyjdź na dzień otwarty do Nowej Filharmonii!

28 sierpnia 2014 0 przez Karol

Już niedługo do gmachu Filharmonii im. M. Karłowicza przy ul. Małopolskiej 48 każdy Szczecinianin i nie tylko będzie mógł przyjść na Dzień Otwarty. Dzień Otwarty będzie odbywał się od godzin 10 do godziny 18, 31 sierpnia 2014 roku. Na wszystkich zwiedzających będzie czekał sam Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek, wraz z dyrektorem Filharmonii Dorotą Serwą.

Co będzie można zobaczyć podczas Dni Otwartych?

Wszystkie oprowadzane osoby będą dzielone na grupy. Osoby chcące zapoznać się bliżej z filharmonią będą oprowadzane co 15 minut. Pierwsza grupka wycieczkowa ma wyruszyć o godzinie 10:00, zaś ostatnia o godzinie 17:45. Całe zwiedzanie ma trwać nie więcej, niż 15 minut. Zwiedzających mają oprowadzać pracownicy Filharmonii oraz Urzędu Miasta Szczecin. Wszystkie osoby, które wezmą udział w zwiedzaniu będą mogły na własne oczy zobaczyć przestrzenie budynku Filharmonii, które po otwarciu będą ogólnodostępne. Czyli będzie to hol koncertowy na parterze, foyer na pierwszym piętrze. Dodatkowo zobaczą oni też obie sale koncertowy, czyli symfoniczną, która jest w stanie pomieścić 953 osoby oraz mniejszą, czyli kameralną na 192 osoby. Ponadto do zwiedzenia będzie również otwarta przestrzeń wielofunkcyjna, która znajduje się na IV kondygnacji.

Co więcej wiadomo na temat samego budynku?

Za projekt nowego gmachu Filharmonii Szczecińskiej stoi studio Barozzi-Veiga, które pochodzi z Barcelony. Właśnie to studio wygrało międzynarodowy konkurs architektoniczny. Budynek swoją formą ma nawiązywać do krajobrazu Szczecina i otoczenia Filharmonii. Ponieważ właśnie w jej okolicy znajdują się budynki, które mają wielospadkowe dachy, zaś między nimi samymi widać wieże kościołów. Obiekt ten przez cały Dzień Otwarty będzie stanowił przestrzeń publiczną dla zwiedzających. Poziom parteru, czyli hall wejściowy, kasy, stoisko z płytami i wydawnictwami muzyczny oraz kawiarnia mają w zamiarze zachęcić gości Filharmonii do tego, aby pozostali nieco dłużej w gmachu. Ponadto na trzecim piętrze ma znaleźć się przestrzeń, której głównym zamiarem będzie umożliwienie organizowania przeróżnych wystaw oraz imprez artystycznych. Będzie to tzw. przestrzeń wystawiennicza. Warto również zwrócić uwagę na fakt,ze w budynku znajdują się również dwie kondygnacje podziemne, z parkingami. Łączna liczba miejsc parkingów jest w stanie pomieścić ponad 150 pojazdów. Dodatkowo w samej Filharmonii znajdują się już dwie sale koncertowe, które łącznie pomieszczą mniej więcej 1200 osób. Co by nie mówić, ale te liczby robią wrażenie. Wszystkie zainteresowane osoby powinny zwiedzić Filharmonię Szczecińską, w tę niedzielę.