Prezydent Krzystek w Warszawie! Zobacz co powiedział o Polakach!

Prezydent Krzystek w Warszawie! Zobacz co powiedział o Polakach!

11 września 2014 0 przez Karol

Piotr Krzystek pojechał do Warszawy na konferencje bezpartyjnych. Na spotkanie przyjechało łącznie 6 liderów niezależnych komitetów. W konferencji wzięły udział takie osoby jak; Prezydent Poznania – Ryszard Grobelny, Prezydent Rudy Śląskiej – Grażyna Dziedzic, Prezydent Szczecina – Piotr Krzystek, Prezydent Lublina – Mariusz Ambroziak oraz Prezydent Nowej Soli – Wadim Tyszkiewicza. Każdy z Prezydentów, którzy wzięli udział w konferencji posiada swoją niezależną listę, z którą ma zamiar wziąć udział w najbliższych wyborach samorządowych.

Liderzy niezależnych list twierdzą, że tak naprawdę to listy niezależne są najbardziej istotne bo to one zyskują najwięcej mandatów. Ponad 80% mandatów w wyborach samorządowych zdobywają osoby, które nie startują z żadnej konkretnej partii. Z powodu obowiązującej ordynacji wyborczej sprawa wygląda nieco gorzej w przypadku powiatów oraz województw, jednak na szczeblu gminnym tendencja się utrzymuje. Niezależni działacze, którzy nie reprezentują interesów żadnej partii liczą na to, że w najbliższych wyborach uda im się zwiększyć udział osób w sejmikach wojewódzkich, które reprezentują lokalne społeczności.

Prezydent Szczecina – Piotr Krzystek mówił, że tak naprawdę większość Polaków nie należy do żadnej partii, ale to oni powinni mieć swój głos oraz reprezentacje w samorządzie, która godnie będzie mówić i walczyć o ich sprawę. Twierdził, że przez 3 lata spotykał się on bardzo regularnie z mieszkańcami Szczecina chociażby podczas konsultacji programu związanego z rozwojem Szczecina w wyniku kolejnej unijnej perspektywy. Prezydent Szczecina mówił, że poznał przez ten czas naprawdę wielu zaangażowanych ludzi, członków rad osiedli, społeczników czy chociażby ludzi biznesu, którzy posiadają bogate doświadczenie zawodowe, osobiste, wiele wspaniałych pomysłów i chcą pracować na rzecz miasta oraz regionu, a jedyną rzeczą, która im tak naprawdę przeszkadza to partyjny rygor oraz ideologia. Dlatego też, w wyniku tych częstych głosów postanowił on stworzyć inicjatywę „Bezpartyjni”. Warto zadać sobie jednak pytanie, czy zrzeszenie osób bezpartyjnych nie jest pewnego rodzaju formowaniem się nowej partii, która tylko z nazwy jest bezpartyjna?

Aleksandra Charuk zaznaczyła również, co jest dosyć istotne, że Piotr Krzystek nie wybrał się do Warszawy w ramach delegacji służbowej, a skorzystał ze swojego urlopu.