Powiedz miastu gdzie ma postawić stojak na rower!

Powiedz miastu gdzie ma postawić stojak na rower!

7 października 2014 0 przez Karol

Na osiedlu, przy boisku piłkarskim, a może przed szkołą? Skorzystaj ze specjalnego formularza, który został wydany przez Miasto Szczecin i wskaż lokalizację gdzie potrzeba takich stojaków.

Na dzień dzisiejszy zgłoszono około 140 miejsc, przy łącznej liczbie 1140 stojaków rowerowych. Na razie zbierane są sugestie, które zostaną następnie przeanalizowane, aby można było je wykorzystać do rozmieszczenia stojaków. Tomasz Loga, pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwoju Systemu Komunikacji Rowerowej na temat nowej inicjatywy miasta wypowiada się w taki sposób:

Wykorzystaliśmy te dane m.in. w tym roku, gdzie zamierzamy zamontować łącznie 270 stojaków rowerowych. Są one współfinansowane m.in. ze środków unijnych. Kolejna tura uzależniona będzie od kolejnych środków przeznaczonych na ten cel.

Wszelkiego rodzaju zgłoszenia, które dotrą do Urzędu Miasta zostaną zrealizowane jeżeli spełnią kilka warunków. Na samym początku miasto będzie musiało sprawdzić czy lokalizacja należy do Gminy Miasto Szczecin, czy jest własnością prywatną, dodatkowo trzeba ocenić czy potrzebna ilość stojaków się tam zmieści oraz czy nie będzie kolidować chociażby z ruchem pieszych. Tomasz Loga wyjaśnia dokładnie tę kwestię mówiąc tak:

Z tego też względu nie wszystkie zgłaszane miejsca są uwzględniane, choć każda taka lokalizacja jest szczegółowo rozpatrywana. Czasem też nie każda ilość stojaków, jaka jest wnioskowana, może zostać postawiona w danym miejscu. Stojaki, które stawiamy w ramach tych zgłoszeń, zgodne są za zapisami standardów projektowych i wykonawczych systemu rowerowego miasta Szczecin. Są to z reguły najprostsze konstrukcje typu „U”, ale też mogą mieć postać „Żagla”, czy „Kleksa”.