Poszukaj szczecińskich maszkaronów!

Poszukaj szczecińskich maszkaronów!

16 października 2014 0 przez Karol

 

Patrzą na mieszkańców Szczecina z najwyższych pięter oraz bram. Ich kamienny wzrok obserwuje wszystkich bez przerwy. W najbliższa sobotę miłośnicy, historii, fotografii i architektury przekonają się ile tego typu kamiennych postaci pozostało w Szczecinie oraz gdzie można je znaleźć i jak się prezentują.

Żeby wziąć udział w pierwszej edycji „Photowalk” nie trzeba nigdzie się zapisywać, wystarczy że każda zainteresowana osoba stawi się na placu grunwaldzkim o godzinie 12:00 i dołączy do grupy ludzi uzbrojonych w aparaty fotograficzne. Anna Karnicka ze Stowarzyszenia Artystyczne „otwARTE podARTE, które jest odpowiedzialne za całą inicjatywę opowiada o wydarzeniu:

Wydarzenie skierowane jest głównie do pasjonatów fotografii, architektury i historii Szczecina, jednak udział w nim może wziąć każdy zainteresowany.

Osoby, które wezmą udział w tej akcji będą spacerowały po mieście i wykonywały zdjęcia maszkaronów, które będą mogli odnaleźć na kamienicach. Spotkanie ma być dla wielu osób sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, jego celem jest pokazanie miasta z nieco innej perspektywy, którą znamy na co dzień. Photowalk to tak naprawdę jest tylko przedsmak przed zdecydowanie większym projektem. Anna Karnicka opowiada o całym projekcie:

Projekt nosi tytuł „Miasto pod obserwacją” i zakłada realizację serii wydarzeń typu photowalk, warsztaty rzeźbiarskie, rysunkowe itp. a zwieńczeniem całości ma być interdyscyplinarna wystawa z zakresu rysunku, malarstwa, fotografii wzbogacona o oprawę wizualno-dźwiękową i występy taneczno-performance. Całość związana z tematyką maszkaronów.

Wszystkie zdjęcia, która zostaną wysłane przez uczestników podczas spaceru mogą zostać przesłane na adres e-mail otwartepodarte@gmail.com. Organizatorka wypowiada się na ten temat w taki sposób:

Z nadesłanych prac wybierzemy kilka najciekawszych, które zostaną przez nas zaprezentowane na wystawie kończącej cały projekt.

Wszystkie informacje i nowości związane z wydarzeniem będzie można odnaleźć na jego stronie na Facebooku.