PolskiBus znowu w Szczecinie!

PolskiBus znowu w Szczecinie!

Zapewne nie jedna osoba będzie zadowolona z tej wiadomości. Ponieważ Polskibus od września będzie w Szczecinie. PolskimBusem ze Szczecina będzie można pojechać do Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania i Wrocławia. Zaś w październiku ruszy kolejna trasa i będzie ona obejmowała kurs na trasie Szczecin – Berlin.

PolskiBus wycofał się ze Szczecina

Wiele osób pamięta, że gdy PolskiBus wchodził na polski rynek, w czerwcu 2011 roku to na samym początku, w swojej ofercie posiadał połączenie pomiędzy Szczecinem, a Warszawą. Trasa ta obejmowała również przejazd przez Bydgoszcz, Toruń oraz Piłę. Istniały wtedy też dwa połączenia tegoż, że przewoźnika. Jedno dzienne, zaś drugie nocne. Jednak później został tylko jeden kurs, który w lutym 2013 roku i tak ostatecznie został zawieszony.

Jaka będzie oferta PolskiegoBusa od września?

Jednak po ponad roku PolskiBus wraca do Szczecina. 20 sierpnia 2014 roku ogłosił uruchomienie czterech nowych linii. Zaś w tej ofercie można znaleźć, aż dwie docierające do Szczecina. Już 5 września ruszy połączenie autobusowe, które będzie obejmowało trasę Wrocław – Poznań – Gorzów Wielkopolski – Szczecin. Zaś same autokary pomiędzy Wrocławiem, a Szczecinem będą kursowały 3 razy dziennie. To więcej, niż wcześniej pomiędzy Szczecinem, a Warszawą. Autobusy ze Szczecina do Wrocławia będą wyruszać w trzech terminach. Pierwszy o 5:50, drugi o 14:40, zaś trzeci o 23:45. Każda osoba, która jest już zainteresowana ofertą przewoźnika może zacząć składać rezerwacje, już w tym momencie.

Jak będzie oferta PolskiegoBusa od października?

Jednak, żeby tego było mało to warto również zwrócić uwagę na to co będzie oferował PolskiBus od 1 października. Ponieważ wtedy zostanie uruchomiona trasa Szczecin – Berlin. Zaś kursy na tej trasie będą wykonywane, aż 6 razy dziennie. Jak na razie jeszcze nie można rezerwować biletów.

Jakie nowe połączenia można znaleźć w ofercie PolskiegoBusa?

Jednak połączenia ze Szczecinem to nie wszystko co będzie oferował PolskiBus.com. Ponieważ firma od 1 października, poza połączeniem z Berlinem, wprowadzi również połączenia na trasie Warszawa – Wilno oraz Wrocław – Kraków. Ponadto znacząco zwiększy liczbę połączeń na trasach już istniejących. Na trasie Wrocław – Kraków do 33 kursów dziennie, Kraków – Rzeszów do 11 kursów dziennie, zaś na trasie Warszawa – Białystok do 8 kursów dziennie.

Co to jest PolskiBus?

PolskiBus.com to polska firma, która zajmuje się przewozami autokarowymi. Jest dosyć specyficzna ponieważ jeżeli ktoś wystarczająco szybko zarezerwuje swój bilet to bardzo możliwe, że dostanie go od 1zł + 1zł opłaty rezerwacyjnej. Firma na dzień dzisiejszy obsługuje 19 tras, które docierają do 22 polskich miasta oraz 5 miast europejskich – Berlina, Pragi, Wilna, Wiednia oraz Bratysławy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.