Pogoń Szczecin organizuje zbiórkę pieniędzy na sztandar klubu

Pogoń Szczecin organizuje zbiórkę pieniędzy na sztandar klubu

3 października 2014 0 przez Karol

Pogoń Szczecin postanowiła skorzystać z serwisu zajmującego się crowdfundingiem, aby zebrać na nim 20 tysięcy złotych, ponieważ takiej sumy potrzebuje klub, aby wykupić sztandar Dumy Pomorza, który znajduje się u komornika.

Akcja została zainicjowana na stronach serwisu www.fans4club.com, jest to portal, który zrzesza aktywnych kibiców. Dzięki temu serwisowi i jej społeczności istnieje szansa na to, aby sztandar powrócił tam gdzie jego miejsce, czyli do Sali Tradycji Pogoni Szczecin. Za nim to jednak nastąpi na konto klubu musi wpłynąć 20 tysięcy złotych. Zbiórka pieniędzy zakończy się z dniem 15 października, jest to dzień tuż przed licytacją komorniczą.

Sztandar Dumy Pomorza swoje początki ma w roku 1958. Przez wiele lat zajmował on honorowe miejsce w budynku klubowym Pogoni Szczecin oraz brał udział w naprawdę wielu różnych uroczystościach, które były związane z klubem, ale nie tylko. Bywał on swojego czasu również obecny na inauguracjach ligowego sezonu, prezentacjach drużyny, wielu galach, przeróżnych marszach czy też rocznicach. Dzięki sztandarowi Duma Pomorza, Pogoń Szczecin była obecna w naprawdę wielu ważnych dla życia miasta wydarzeniach.

Niestety w wyniku długów, które posiada stowarzyszenie MKS Pogoń, sztandar ten został wystawiony do licytacji komorniczej, która będzie miała miejsce 16 października 2014 roku. Pogoń Szczecin S.A. chce dokonać wykupu sztandaru, przed rozpoczęciem licytacji. Wszystkie zainteresowany osoby, które chcą wspomóc Pogoń Szczecin w jej zmaganiach o sztandar mogą odwiedzić tę stronę: www.fans4club.com/pl-sztandar i tym samym wspomóc piłkarzy oraz klub.