Pogoń Szczecin będzie współpracować z klubem z Barcelony?

Pogoń Szczecin będzie współpracować z klubem z Barcelony?

26 sierpnia 2014 0 przez Karol

Władze Pogoni Szczecin zapowiedziały, że pod koniec sierpnia mają zamiar wybrać się na kilkudniową wizytę do Barcelony. Ponieważ prezesi Pogoni Jarosław Mroczek i Grzegorz Smolny mają spotkać się tam z włodarzami Espanyolu.

Jednakże pierwsze kontakty pomiędzy Pogonią, a klubem z Barcelony zostały nawiązane już kilka miesięcy temu. Jak twierdzi prezes Jarosław Mroczek przedstawiciele Espanyolu szukali klubu ze środkowo-wschodniej Europy po to, aby móc nawiązać współpracę. Właśnie dzięki tym poszukiwaniom został nawiązany kontakt z Pogonią Szczecin. Prezes klubu zwraca również uwagę na sam fakt, że bardzo możliwe, iż zostali oni zauważeni ze względu na to, że już wcześniej posiadali kontakty z zespołami zza granicy.

Jak prezentuje się klub z Katalonii?

Jeżeli przyjrzeć się bliżej to klub z Barcelony posiada bardzo bogatą historię. W najbliższym czasie skończy on 104 lata istnienia. Ponadto następny sezon 2014/2015 będzie dla tegoż, ze klubu już 80 występem w najwyższe klasie rozrywkowej. Warto również zwrócić uwagę na fakt,ze w tabeli wszech czasów hiszpańskiego odpowiednika ekstraklasy zajmują oni 6 miejsce, tuż za Realem Madryt, Barceloną, Athletiko Bilbao, Athletico Madryt oraz Valencią. Mimo tego, iż jest tak wysoko w rankingu to jednak klub nigdy nie zdobył tytułu mistrza Hiszpanii. Największym sukcesem w lidze jest dla niego brązowy medal. Jednakże Espanyol jest już cztero-krotnym zdobywcą Pucharu Króla oraz dwukrotnym finalistą Pucharu UEFA.

Spotkanie prezesów Pogoni z włodarzami Espanyol

Wiceprezes Grzegorz Smolny twierdzi, iż przez pewien okres korespondowali już z przedstawicielami klubu Espanyol, których interesowała sytuacja panujaca w Pogoni. Ostatecznie doprowadziło to do tego, że otrzymali oni zaproszenie do Barcelony, od Prezydenta klubu Joana Colleta. Podczas tegoż, że spotkania prezesi obu klubów mają wymienić się doświadczeniem, a ponadto Szczecinianie będą mogli zobaczyć jak z bliska funkcjonuje Espanyol. Prezesi Pogoni odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie. Dlatego też w ostatni weekend sierpnia pojadą na kilkudniową wizytę do stolicy Katalonii. Mimo wszystko przedstawiciele Pogoni na dzień dzisiejszy są bardzo ostrożni. Twierdza, że doświadczenie nauczyło ich, aby nie podchodzić do tego typu sytuacji, zbyt optymistycznie. Mimo wszystko są bardzo otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje. Twierdzą również, że tego typu współpraca może objawiać się w naprawdę bardzo różny sposób. Chociażby poprzez wymianę doświadczenia, czy nawet zawodników. Jednakże są oni zdania, iż jadą do Hiszpanii teraz po to, aby przeprowadzić pewnego rodzaju rekonesans. Prezesi chcą wysłuchać tego co szefostwo klubu Espanyol ma do zaproponowania, następnie sami chcą opowiedzieć o swoich propozycjach, zaś na samym końcu mają wysnuć z tego wszystkiego jakieś wspólne wnioski. Grzegorz Smolny dodatkowo twierdzi, że tak naprawdę o wszystkim będzie można powiedzieć dopiero po pierwszym spotkaniu w Barcelonie.

0 0 votes
Daj ocenę