Podatek portowy zostanie obniżony

Podatek portowy zostanie obniżony

27 listopada 2014 0 przez Karol

Prezydent Szczecina z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości portowych, obniży stawki procentowe opłaty rocznej. Po ogłoszeniu orzeczenia Samorządowego Kolegium Odwoławczego taka decyzja została podjęta.

Orzeczenie zostało wydane przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, a stwierdzono w nim, że stawka procentowa opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości portowych zarówno w Świnoujściu jak i w Szczecinie musi zostać obniżona do 0,3%, z aktualnych 3%. Dzięki orzeczeniu Samorządowego Kolegium Odwoławczego obniżka zostanie zastosowana od stycznia 2014 roku.

Piotr Krzystek nie ukrywa zadowolenia z tej decyzji i bardzo pozytywnie wypowiada się o tym wniosku:

To pozytywna informacja dla firm działających w granicach portu. Chcemy działać na korzyść tych podmiotów, stąd nie będziemy się od tej decyzji odwoływać i na jej podstawie obniżymy stawki. To pierwsze orzeczenie, które pozwala nam na takie działanie.

Według wstępnych rozliczeń w 2014 roku z tytułu opłaty za wieczyste użytkowanie w porcie do budżetu miasta wpłynie 3,2 miliona złotych, z czego tylko 25%, czyli około 800 tysięcy złotych to dochód należący do budżetu Gminy, zaś reszta czyli 75% to dochód Skarbu Państwa.