Piraci szaleją na szczecińskich drogach

Piraci szaleją na szczecińskich drogach

10 listopada 2014 0 przez Karol

W wyniku zbytniego szarżowania na drogach utracili prawo jazdy. Ostatnie dni w Szczecinie były bardzo emocjonujące dla kierowców, ponieważ na drodze można było spotkać prawdziwych piratów drogowych. Dwóch szczecińskich kierowców znacznie przekraczało prędkość, powodując przy tym niezwykle poważne zagrożenie.

7 Listopada, w piątek w okolicach godziny 15:20, w Szczecinie na ulicy Szosa Stargardzka, funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu Opel Vivaro. Kierowca poruszał się samochodem z prędkością 112 kilometrów na godzinę, przy ograniczeniu do 50 kilometrów na godzinę. Warto również dodać, że kierowca Opla wykonał manewr mimo tego, że znajdował się on bezpośrednio przed wyznaczonym przejściem dla pieszych.

Następnego dnia, czyli w sobotę, funkcjonariusze, którzy pełnili służbę przy ulicy Jana z Kolna dokonali zatrzymania do kontroli 19-letniego kierowcy, który kierował pojazdem marki Renault Laguna. Kierowca, jadąc samochodem poruszał się z prędkością 113 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 63 kilometry. Ponadto Policjanci dostrzegli, że kierowca dokonał wyprzedzania, znajdując się przed przejście dla pieszych. Na szczęście żadnemu z pieszych nic się nie stało, ponieważ zdążyli zauważyć szybko poruszający się samochód, który zmierzał w ich kierunku.

Aspirant Anna Gaweł na temat kierowców wypowiedziała się w taki sposób:

Obu kierującym zostały zatrzymane uprawnienia. O tym, czy je odzyskają zdecyduje sąd.