Piotr Krzystek zapowiada nowoczesny stadion!

Piotr Krzystek zapowiada nowoczesny stadion!

2 września 2014 0 przez Karol

Zapewne wszyscy mieszkańcy Szczecina, gdy przeczytali nagłówek pokiwali głową z niedowierzaniem. Piotr Krzystek już po raz trzeci obiecuje nowoczesny stadion. Jest to hasło wyborcze, które towarzyszy Krzystkowi trzeci raz. Tym razem podobno ma się nie skończyć jedynie na słowach. Ponieważ Prezydent Szczecina ma dokładny plan i wizję jak to wszystko ma wyglądać. Jednakże większość ludzi jak na razie jest sceptycznie do tego nastawiona.

Plany związane ze stadionem w Szczecinie

Piotr Krzystek, gdy ubiegał się o zostanie Prezydentem Szczecina, jeszcze wtedy z ramienia Platformy Obywatelskiej to obiecywał, że w Szczecinie powstanie całkowicie nowy stadion piłkarski. Później plany się zaczęły zmieniać i już częściej mówił o modernizacji starego stadionu Pogoni Szczecin. Jednakże prawda jest taka, że mimo faktu, iż dużo o tym mówił to jednak nic z tym nie zrobił. Po kolejnych czterech latach Piotr Krzystek, tym razem bezpartyjny stwierdził, że 4 lata to zdecydowanie za mało, aby zrealizować wszystkie inwestycje. Przez kolejne 4 lata miał dokończyć wszystko co rozpoczął i co zapowiadał do 2014 roku. Jednakże okazało się również nieco inaczej. Tym razem Piotr Krzystek – Prezydent Szczecina ma jednak nieco inne wytłumaczenie. Twierdzi on, że tym razem stadion w Szczecinie to nie jest tylko hasło, ale naprawdę realna potrzeba, którą trzeba zrealizować. Ponadto twierdzi on, że obecnie kończy się projekt stadionu, który zostanie zakończony jesienią tego roku. Mówi on również, że w poprzedniej kadencji hala sportowa oraz filharmonia były projektami priorytetowymi tak jak i w tym przypadku będzie nim stadion piłkarski Pogoni Szczecin.

Nowy stadion, czy modernizacja starego?

Prezydent miasta Szczecina bardziej przystaje propozycji związanej z modernizacją starego stadionu. Wynika to z tego, że budowa nowego stadionu jest znacznie bardziej kosztowna. Mimo wszystko twierdzi, że byłoby to możliwe, jednakże trzeba byłoby go zbudować w Dąbiu. Jednak, żeby tak się stało muszą zostać spełnione dwa, bardzo kluczowe warunki. Pierwszym z nich jest fakt, że w Szczecinie jak i całej Polsce poziom piłki nożnej musi być wysoki oraz muszą się znaleźć pieniądze w budżecie, które posłużą temu projektowi.