Piłkarz ze Szczecina wywołał skandal!

Piłkarz ze Szczecina wywołał skandal!

5 listopada 2014 0 przez Karol

Tomasz Sokołowski, piłkarz pochodzący ze Szczecina poprzez swoją wypowiedź wywołał pokaźny skandal w środowisku miłośników norweskiej piłki nożnej. Istnieje możliwość, że piłkarz poprzez swoją skandaliczną wypowiedź zostanie zawieszony w klubie, w którym grywa na co dzień. Tomasz Sokołowski jest piłkarzem norweskiej ekstraklasy, któremu zdarzyło się już zadebiutować nawet w Reprezentacji Norwegii w piłce nożnej. Piłkarz ma 28 lat i jest synem Kazimierza Sokołowskiego, który przed laty był piłkarzem Pogoni Szczecin. Norweski piłkarz urodził się w Szczecinie i na dzień dzisiejszy posiada podwójne obywatelstwo. Piłkarz grający w norweskim Stabaek, Tomasz Sokołowski, wypowiedział się na temat tego jak będzie wyglądała jego gra w meczu, który będzie decydował o tym czy jego klub pozostanie w ekstraklasie:

Jeśli będę sam przed pustą bramką, to zastanowię się czy strzelić gola czy nie

Od 2012 roku Tomasz Sokołowski był zawodnikiem klubu Brann Bergen, jednak latem 2014 roku w wyniku braku porozumienia pomiędzy nim, a trenerem Rikardem Norlingiem oraz faktem, że nie łapał się on do pierwszego składu został wypożyczony klubowi Stabaek.

Stabaek gra aktualnie w ostatniej kolejne norweskiej ekstraklasy. Klub plasuje się na 11 miejscu z liczbą 36 punktów i wiadomym jest, że pozostanie on w ekstraklasie. Sytuacja ma się nieco inaczej, gdy popatrzy się na to jak wygląda umiejscowienie w tabeli Brann Bergen. Klub na razie zajmuje miejsce baraże i ma przewagę tylko dwóch punktów do klubu Sogndal. W tej sytuacji Stabaek mus wygrać, aby poprzedni klub Tomasza Sokołowskiego mógł mieć szansę na utrzymanie się w norweskiej ekstraklasie. Istnieje spora szansa na to, że Szczecinianin w wyniku swoich słów zostanie zawieszony na ostatni mecz.

Zawodnik Stabaek po wszystkim zdecydował się przeprosić za swoją poprzednią wypowiedź, mówiąc o tym, że żałuje swoich słów:

To był niepoważny komentarz. Teraz widzę, że może stwarzać wątpliwości co do mojej roli w zakończeniu serii. Nie było to moim zamiarem. Przepraszam, że postawiłem klub w złym świetle.