Nabór na mieszkania TBS został przedłużony!

Nabór na mieszkania TBS został przedłużony!

20 października 2014 0 przez Karol

Miało być do 21 października, jednak okazało się, że nadeszły zmiany i nabór na mieszkania TBS zostanie przedłużony do ostatniego grudnia 2014 roku. Nabór będzie dotyczył wniosków osób, które są zainteresowane wynajęciem mieszkań z zasobów TBS „Prawobrzeże” oraz Szczecińskiego TBS. Jak na razie do ZBiLK wpłynęło kilkadziesiąt wniosków.

Decyzja związana z przedłużeniem naboru wynika z wielu pytań, które stawiają osoby zainteresowane. W ostatnich dniach pracownicy ZBiLK mają bardzo dużo pracy związane z odpowiadaniem na te pytania. Potencjalni najemcy mieszkań chcą wiedzieć znacznie więcej na temat zasad przydziału mieszkań, progach dochodowych, punktacji oraz niezbędnych dokumentów. Poza tym pracownicy wysuwają wniosek, że bardzo dużo osób zapewne jest na etapie kompletowania wszelkich dokumentów, tego typu opinia wynika przede wszystkich z liczby pobranych ze strony internetowej i odebranych osobiście druków wniosków, które w porównaniu z zeszłym rokiem dają możliwość przypuszczenia, iż właśnie takie coś ma miejscu.

W roku 2012, gdy odbywał się ostatni nabór wniosków było niewiele ponad 400. Wtedy prawie wszyscy mieszkańcy otrzymali propozycję zawarcia umowy najmu na lokal z zasobów TBS „Prawobrzeże”, albo „Szczecińskiego TBS. Mogło tak się stać ze względu na to, że do udostępnienia było więcej mieszkań niż z początku szacowano.

Lokale TBS przeznaczone są dla osób oraz rodziny o umiarkowanych dochodach. Na dzień dzisiejszy czynsz w takich mieszkaniach jest wyższy od tego w lokalach komunalnych i wynosi około 13,5 złotych za metr kwadratowych. Co za tym idzie mieszkania, które należą do Szczecińskiego TBS oraz TBS „Prawobrzeże” są przeznaczone dla osób, które nie mogą liczyć na lokal socjalny, albo też komunalny oraz nie mogą, albo nie chcą wynajmować mieszkań, bądź kupować nowych na rynku, ponieważ tego typu decyzja w bardzo wielu przypadkach może wiązać się z potrzebą wzięcia kredytu.

Wnioski mogą zostać złożone przez osoby, które:

  • Mają niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe
  • Są osobami pełnoletnimi
  • Są mieszkańcami Gminy Miasto Szczecin
  • Wykazują dochody zgodne z obowiązującymi kryteriami, które są dostępne na oficjalnej stronie

Wnioski będą przyjmowane przez Biuro Obsług Interesantów Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie, przy ulicy Mariackiej 25. Zasady związane z przydziałem, nowym harmonogramem i potrzebnymi dokumentami oraz punktacją można znaleźć na stronie ZBiLK