Młode talenty w Szczecinie

Młode talenty w Szczecinie

19 września 2014 0 przez Karol

24 i 25 października w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia. Jest to dwudniowy festiwal, podczas którego w pierwszy dzień będzie wyłaniany młody talent, zaś drugiego dnia będzie można usłyszeć takich artystów jak Nosowska, Fisz Emade, Pustki, Król oraz Łona, Webber & The Pimps.

Każda osoba, która chce wziąć udział w konkursie talentów może zgłosić swoją osobę do 30 września. Aby wziąć udział w tym konkursie to w zgłoszeniu trzeba zamieścić dwa autorskie utwory, które nie są w żadnym razie coverami, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniem i wysłać go na adres 2014@festiwalmlodychtalentow.pl. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie http://beta.festiwalmlodychtalentow.pl/?page_id=458. Zgłoszenia będą przyjmowane do godziny 24, 30 września 2014 roku.

Wszystkie nadesłane utwory zostaną przesłuchane, a autorzy najciekawszych z nich zostaną zaproszeni do Szczecina. Lista zakwalifikowanych osób, które wezmą udział w przesłuchaniu ma zostać ogłoszona 7 października.

W jury mają zasiąść takie osobistości jak Katarzyna Nosowska, która pełni również funkcję dyrektora artystycznego tegorocznego Festiwalu Młodych Talentów, Piotr Metz, szerzej znany z audycji w Trójce oraz z Radio Kraków, Paweł Krawczyk z Hey, Przemysław Thiele z Kolaborantów oraz Radio Szczecin i przedstawiciel wytwórni Kayax. Główną nagrodą Gran Prix do zdobycia na festiwalu jest wydanie oraz promocja singla przez wytwórnię Kayax, a ponadto dodatkowe bonusy pieniężne.

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony podczas koncertu w drugim dniu Festiwalu Młodych Talentów, czyli 25 października. W tym dniu na Arenie Szczecinie odbędą się koncerty gwiazd takich jak Katarzyna Nosowska, Fisz Emade, Pustki, Król, Łona, Webber & The Pimps. Miał również odbyć się występ Artura Rojka, niestety został odwołany.

Występy artystów mają rozpocząć się już o godzinie 16:00. Bilety można nabyć w przedsprzedaży do 19 października za cenę 40-50 złotych. Jeżeli zdecydujecie się na późniejszy zakup będziecie musieli zapłacić 60-70 złotych.

Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie odbywa się od 2007 roku i od tamtego czasu już promuje młodych artystów chcących postawić pierwsze kroki na rynku muzycznym. Warto zauważyć, że często są doceniani artyści, którzy nie zawsze wpisują się w obowiązujące na rynku trendy. Festiwal został stworzony po to, aby móc wyłonić wykonawców, którzy tworzą treść najwyższej jakość. Nie stawia się tutaj tylko na umiejętności wokalne oraz techniczne, ale również na odpowiedniego rodzaju podejście do tej formy sztuki. Dlatego też Festiwal Młodych Talentów w odróżnieniu do innych castingów oraz konkursów muzycznych nie akceptuje coverów.

Przez te wszystkie lata odbyło się już 7 edycji festiwalu i jak na razie zgłosiło się do niego łącznie ponad tysiąc wykonawców z całej Polski. Wielu z nich jednogłośnie stwierdza, że szczeciński festiwal muzyczny wyróżnia się przede wszystkim naprawdę wyjątkową atmosferą.

Zwycięzcami poszczególnych edycji szczecińskiego festiwalu jak na razie byli: 2007 – Beata Andrzejewska, 2008 – Limbo, 2009 – Ms. No One, 2010 – The Lollipops, 2011 – SoundQ, 2012 – Maja Olenderek Ensamble, 2013 – OHO!KOKO.

Organizatorem ósmej edycji Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energii jest Szczecińska Agencja Artystyczna.