Mieszkańcy narzekają na autobus linii 87

Mieszkańcy narzekają na autobus linii 87

25 grudnia 2014 0 przez Karol

Autobus linii numer 87, który jeździ przez centrum notorycznie zalicza spóźnienia, a zdarza się również bardzo często, że niektóre z kursów wypadają z trasy. Wszystko jest zasługą korków, które mają miejsce na ulicach Szczecina.

Wielu mieszkańców Szczecina zwraca uwagę na ten problem, ponieważ miasto z tym nic nie robi, a staje się to już wręcz nagminne. Pani Justyna, która jeździ sama tym autobusem opowiada jak duży jest to problem:

Dojeżdżam z przystanku Krasińskiego i „87” ma duże opóźnienia lub w ogóle nie przyjeżdża. Co to będzie jak spadnie śnieg?

Linia autobusowa numer 87 została skierowana do ulicy Owocowej, przejeżdżając przez takie ulice jak Wąska, Felczaka, Wielkopolska czy aleja Wojska Polskie, czyli część Szczecina, która wcześniej była bardzo słabo skomunikowana i można powiedzieć, że wręcz nie docierała tam komunikacja miejska.

Dariusz Wołoszczuk, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego tłumaczy czemu powstaje takowy problem:

Fakt poruszania się autobusu przez zatłoczone centrum miasta powoduje to, że głównie w godzinach szczytu popołudniowego kursy ma trasie Podbórz – Owocowa – Dworzec i Owocowa – Dworzec – Podbórz wykonywane są niezgodnie z rozkładami jazdy. Służby Nadzoru Ruchu w razie konieczności mają kierować ruchem w rejonie ul. Owocowej by ułatwić wyjazd z tej ulicy. Wyjazd z tej ulicy zajmuje nawet 15 minut!

To co w takiej sytuacji mają zrobić mieszkańcy?

Podczas godzin szczytu kurs 87 jest wspierany na trasie: Podbórz – Kołłątaja oraz Kołłątaja – Podbórz. Według rozkładu jazdy te właśnie kursy mają miejsce na przemian z kursami, które skierowane są w stronę ulicy Owocowej. Przejazdy autobusów, które mają miejsce na skróconej trasie w większości przypadków nie borykają się z żadnymi problemami, ponieważ na tym odcinku linia nie ma zbytnich zatorów. Zaleca się również skorzystanie z autobusów linii 51 oraz 78, które jeżdżą w stronę Kołłątaja oraz pośpiesznego autobusu oznakowane literą B. Ponadto można również dokonać przesiadki na przystanku przy ulicy Niemcewicza i przesiąść się do tramwaju linii 8, bądź 12, zaś z pętli przy ulicy Kołłątaja można w taki sposób dostać się na przystanek linii tramwajowej 3, albo 10. Osoby, które zaś jeżdżą stronę w Warszewa mogą również skorzystać z autobusu linii 57, gdyby okazało się, że autobus linii 87 nie przyjeżdża.